Kapitánka BK Slovan Bratislava Marta Horonyová, pred zápasom s Good Angels Košice

Pred zápasom s Good Angels Košice, ktoré odohrajú belasé doma 22.10. od 18:00 sme sa zhovárali s ich zranenou kapitánkou Martou Horonyovou.

Marta vy ste kapitánkou tímu BK Slovan Bratislava, v poslednom prípravnom zápase proti Brnu ste sa nešťastne zranili, ako sa to stalo?

V druhej desaťminútovke som vyskočila po loptu, keď som dopadla, v tom som pocítila bolesť v ľavom lýtku, vedela som že je zle. Hneď ma odviezli k lekárovi, ktorý mi to dal do sadry. Mám natrhnutý lýtkový sval.

Ako dlho musíte nedobrovoľne pauzovať?

V pondelok mi dali dole sadru, bola som na magnetickej rezonancii, dnes idem k lekárke, som zvedavá, čo mi povie. Verím, že už iba dva týždne a budem sa môcť zapojiť do tréningového cyklu.

Napriek zraneniu chodíte na domáce zápasy povzbudzovať a podporovať svoj tím, čo je pozitívne, ako to vnímajú vaše spoluhráčky?

Radšej by som bola na palubovke a pomáhala im tam. Bola som na každom domácom zápase, v Ružomberku som nebola, fandila som im z domu, baby hovorili, že som im tam chýbala…My tvoríme výborný kolektív založený na slovenských hráčkach.

                                                       DSC05541

 

Po zápase s Ružomberkom povedal tréner Rakočeviča, že jeho zverenkyne odohrali najhorší zápas pod jeho vedením, súhlasíte?

Nebola som s tímom v Ružomberku, nemôžem posúdiť, ale asi niečo na tom bude, keď to tréner povedal. My sme mali ťažký los, odohrali sme zápasy s tímami, kde trénujú hráčky pravidelne, majú veľa legionárok, chceli sme nimi odohrať prijateľné výsledky, nie vždy sa nám to podarilo, mrzí nás hlavne zápas so Šamorínom. Veríme si proti Cassovii Košice, Banskej Bystrici, skúsime prekvapiť aj Spišskú Novú Ves.

Najbližší zápas hráte už v stredu s Good Angels Košice,  čo by ste poradili svojim spoluhráčkam?

Podobne ako Ružomberok aj Košice hrajú pravidelne medzinárodné súťaže. Majú v tíme veľa legionárok, platené hráčky, pre naše mladé baby to je obrovská škola hrať proti nim, majú možnosť niečo sa priučiť. Je to pre Slovan sviatok. Budeme sa snažiť nesklamať, podať náš najlepší výkon a nespraviť si hanbu.

Po ťažkom žrebe Vás v sobotu čaká doma Banská Bystrica, podarí sa doma konečne bodovať naplno?

S Bystričankami sme odohrali vlani jeden zápas v Pezinku na Slovenskom pohári, podarilo sa nám vyhrať o dvadsať bodov! Neviem, či tam majú teraz nejaké nové hráčky, tiež majú v tíme mladé baby podobne ako my. Verím, že sa na zápas dobre pripravíme a potešíme našich fanúšikov. Do zápasu vstupujeme ako favorit.

Pridaj komentár