Mrockovej premiéra a víťazstvo v Banskej Bystrici

By  |  0 Komentárov

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 6. kole I. ligy žien na pôde Banskej Bystrice 2:1. Belasé, ktoré sa museli z rôznych dôvodov zaobísť bez viacerých hráčok, počas celého zápasu herne dominovali, avšak doslova neskutočným spôsobom sa trápili v koncovke. Nedokázali sa presadiť ani z pokutového kopu, viackrát nastrelili konštrukciu domácej brány a nevyužitých ostalo aj ďalšie obrovské množstvo ich výrazných šancí. V prvom polčase išli slovanistky pomerne rýchlo do vedenia po presných zásahoch Patrície Gašparovičovej a Martiny Švecovej, no následne si situáciu skomplikovali vlastným gólom. V druhom dejstve súpera poriadne tlačili, no skóre sa aj napriek ich nespočetnému množstvu príležitostí nezmenilo. Do stretnutia v drese belasých zasiahli aj dve 15-ročné hráčky. Od začiatku druhého polčasu dostala ďalšiu šancu Tamara Morávková, no a premiéru v ženskom tíme tentokrát absolvovala Tereza Mrocková, ktorá na ihrisko vybehla v 66. minúte. Počas najbližšieho víkendu majú ligy všetkých troch vekových kategórii ženy, dorastenky i žiačky kvôli reprezentačným akciám prestávku. Ďalší zápas tak naše ženy čaká v nedeľu 14. októbra, kedy sa o 10.00 h v domácom prostredí postavia proti Ružomberku.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA           1:2 (1:2)

Góly: 5. P. Gašparovičová, 25. Švecová – 38. Pribilová (vlastný).

Zostava Slovana: Matúšková – D. Mráziková (66. Mrocková), Pribilová, Čeriová, Bytčánková, Lacková (46. Morávková) – Hollá (C), Ščasnárová – Bačová – P. Gašparovičová, Švecová (78. Adamecká).