Preview : FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga pokračuje svojim tretím kolo. Už v sobotu potvrdil Trenčín rolu favorita, keď si po výhre  1:0 v Zlatých Moravciach odviezol všetky body. Bitku o Záhorie vyhrala Senica, ktorá zdolala Skalicu 2:1. Nováčik z Michaloviec si vo Fortuna lige musí počkať na prvé ligové body. Podbrezovej podľahol vysoko 2:6. V nedeľu sú na programe dva zápasy. Na Kopaniciach privítajú Žilinu, v Ružomberku je zápas s Trnavou pre chorobu hostí odložený. Bratislavský Slovan sa predstaví o 18.00 pred kamerami RTVS v Dunajskej Strede, kde odohral posledný zápas sezóny 2014/2015.

FC DAC 1904  Dunajská Streda

Prvé dva zápasy Dunajskej Strede vyšli. Na domácom ihrisku DAC pokoril Senicu a Trnavu. Tretím súperom  žltomodrých je Slovan, ktorý má štvrtkový zápas z Európskej ligy v „nohách“. V letnej prestávky prišli do mužstva viacerí hráči. Z Banskej Bystrice Polievka, z Košíc Pačinda, či Stephans z Panamy a mladý Francúz Pambou. Realizačný tím vystužil bývalý reprezentant Slovenska Karol Praženica. Dres Dunajskej Stredy obliekajú aj niekdajší hráči Slovana  Szabó, Štepanovský a Szárka. Brankár Poláček, ktorý na jar v DAC hosťoval prestúpil do Poľska, kde háji bránku Zagłębie Lubin. DAC vyhral doma ostatné štyri zápasy v rade.

ŠK Slovan Bratislava

Belasým nevyšiel zápas proti Myjave, kde ťahali po prehre 0:1 za kratší koniec.  Slovan podal protest proti sporným momentom a verditkom hlavného rozhodcu Vnuka, ktoré ovplyvnili vývoj zápasu. Rozhodcovská komisia protst uznala ako oprávnený, Slovanu však zo zápasu zostalo nula bodov. Proti Krasnodaru pre zranenie nenastúpili Dobrotka so Simovičom. Gorosito pre trest nenastúpil, proti Dunajskej Strede by nemal chýbať v základnej zostave. Slovan čaká už vo štvrtok odveta s Krasnodarom, ligový zápas s Dunajskou Stredou si však nemôže dovoliť vypustiť.

Vzájomné zápasy

Posledný zápas na Źitnom ostrove belasým vyšiel, po góloch Milinkoviča, Mészárosa,a Kubíka zvíťazil 3:0. Z posledných desať vzájomných stretnutí, keď Dunajská Streda hrala doma, Slovan dokázal šesťkrát vyhrať, DAC sa tešil dva razy, dvakrát si súperi body podelili.

30.05.15 FOR Dun. Streda Slovan Bratislava 0 : 3
15.03.15 FOR Slovan Bratislava Dun. Streda 0 : 1
21.09.14 FOR Dun. Streda Slovan Bratislava 1 : 1
22.03.14 FOR Slovan Bratislava Dun. Streda 2 : 1
29.09.13 FOR Dun. Streda Slovan Bratislava 1 : 2

 

Stretnutie bude ako hlavný rozhodca viesť Kamil Horváth,  sledovať ho môžete od 17:50 na RTVS.

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný, Gonzalez, Štefánik, Milinkovič, Mészáros, Zreľák, Priskin

 

Pridaj komentár