Päť postrehov zo zápasu s Banskou Bystricou

Bratislavský Slovan vyhral tretí ligový zápas v rade za tri body. Proti Banskej Bystrici prehrával v 10.minúte 0:2, napokon svojho súpera po obrate zdolal 7:2. V stretnutí si viacero hráčov otvorilo strelecký účet, niektorí si vylepšili svoje štatistiky, či utvorili rekord.

Náhodné góly

Slovan už v 10.minúte zápasu prehrával 0:2. Prvý gól tak povediac z ničoho inkasoval v piatej minúte po nenápadnej strele odchovanca belasých Mareka Slobodu, ten druhý spoza modrej čiary od ďalšieho bývalého hráča Slovana Jána Brejčáka, ktorý odohral dve sezóny v KHL. Oba góly mali spoločného menovateľa, „keď nevieš čo s pukom, vystrel!“. Neboli to žiadne premyslené akcie, ale na to sa história nepýta, boli to góly, vďaka ktorým „Barani“ vyhrávali 2:0.

Cesta za rekordom

Rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Doposiaľ držal rekord v počte minút bez inkasovaného gólu pri svojom vstupe do súťaže Rastislav Staňa. Ten držal čisté konto 140 minút. Andrei Makarov možno pre niektorých v lete nahradil miláčika tribún Barryho Brusta, jeho príchod do Bratislavy nebol pre administratívne úkony úplne ľahký. Na Slovensko dorazil až v priebehu septembra. Na Svoj prvý duel nastúpil až na ľade Nových Zámkov, kde vychytal prvú nulu. Následne vynuloval aj hokejistov Košíc. V polovici prvej tretiny vystriedal Romana Durného, v zápase už neinkasoval a stanovil rekord v počte odchytaných minút bez inkasovaného gólu na 170 minút. „Nepozerám sa na čísla, ale na úspechy mužstva, tie sú pre mňa dôležitejšie“, povedal skromne brankár Slovana.

Premiérový zásah

Rastislav Gašpar do Slovana prišiel v priebehu minulého týždňa, prvý zápas si v drese Slovana odkrútil v nedeľu na ľade Košíc. Na svoj prvý zásah v novom drese dlho nečakal. V druhej tretine zvýšil na rozdiel dvoch gólov, čím si otvoril strelecký účet v Slovane. V presilovkách ukázal viacero pekných ťahov, veríme, že do mužstva zapadne a nadviaže na svoje výkony z dresu Detvy.

Úctyhodné číslo

Získať v extralige 100 kanadských bodov nie je na zahodenie. A to už vôbec nie, ak stobodovú hranicu dosiahne obranca. Kapitán belasých Michal Sersen mal prsty v prvom góle Slovana, keď jeho strelu do brány usmernil Tomáš Zigo. Sersen si po tejto prihrávke obohatil svoje štatistiky o stý bod. „Osobne to pre mňa nič neznamená, skorej ma teší, že sme po zlom začiatku dokázali zápas otočiť, a napokon sme ukázali, že sme boli lepší tím“, zhodnotil stý bod Sersen. Naopak, Kanaďan Cam Lee zaznamenal prvý bod v drese Slovana, keď to bol práve on, kto stál pri zrode Zigovho gólu.

Konečne

Niektorí hráči čakali na svoje prvé ligové góly dlhšie ako sme boli zvyknutí. Tomáš Zigo si proti svojim bývalým spoluhráčom pripísal dva góly, jeden bol dokonca víťazný. Jeho spoluhráč Branislav Rapáč, rovnako ako Zigo skóroval dvakrát. V oboch prípadoch využil dobrú orientáciu pred bránou a spoločne so Zigom si povedali „konečne“. Veríme, že chalani na svoje góly nadviažu v najbližších zápasoch. Dvojgólovým strelcom v zápase bol aj Brandon O´Donnell. Kanadský útočník má skvelú fazónu, v posledných dvoch stretnutiach zaknihoval štyri góly a jednu nahrávku.