Päť postrehov zo zápasu s Banskou Bystricou

Slovan v dobrom zápase prehral s Banskou Bystricou 3:4 po predĺžení. Ukončil víťaznú sériu zápasov na čísle päť. Napriek tomu ťahá sériu siedmych duelov, v ktorých získal aspoň bod. Bystrica sa vďaka tejto výhre dostala na čelo tabuľky, nakoľko Košice prehrali vo Zvolene.

Efektivita

Belasí boli v úvode stretnutia mimoriadne efektívni. Svoju prvú šancu premenili na gól, keď sa presadil ex-bystričan Tomáš Zigo. Slovan využil aj svoju druhú veľkú šancu v zápase, kedy v presilovke na 2:0 zvýšil Joe Basaraba. Slovan síce svojho súpera strelecky predčil, ale postupne doplácal na nepremenené šance, aby o svoj náskok prišiel a napokon prehral po predĺžení. Dá sa povedať, že hostia boli v zápase efektívnejší, hoci na ľade neboli lepším mužstvom, využili svoje príležitosti a odviezli si z Bratislavy dva body.

Obetavosť

V hre Slovana musíme vyzdvihnúť jeho obetavosť, blokovanie striel i poctivú hru útočníkov smerom do obrany. V polovici prvej tretiny pri protiútoku „Baranov“ sa pekne na ľade položil celým telom Šedivý, zabránil tak puku, aby prešiel na úplne voľného hráča súpera. O pár sekúnd na to sa obetavo do strely obrancu Banskej Bystrice vrhol Jiří Kučný. Puk českého obrancu trafil do kolena. Nedávna posila belasých sa síce v bolestiach zvíjala na zemi, ale po chvíli odkorčuloval na svoju hráčsku lavicu. Potešiteľné bolo, že sa po krátkom ošetrení sa opäť zapojil do hry. Za obetavosť a hádzanie sa do striel musíme pochváliť aj defenzívu súpera.

Zvláštna druhá tretina

Slovan odohral dobrú druhú tretinu. Paradoxne ju prehral 0:2. Keďže svoje dobré šance nevyužili postupne Bondra, Zigo či Štajnoch, miesto stavu 3:1 , prišiel trest a po nenápadnej akcii súpera bolo po Ihnačákovej strele 2:2. O tri minúty neskôr, po zaváhaní Slovana v rozohrávke sa trestuhodne sám pred Brustom ocitol Jaaskelainen, ktorý zarmútil tribúny 2:3.

Súboj brankárov

Obaja brankári patria medzi najlepších v Tipsport Lige. Svoje postavenie potvrdili aj v tomto zápase. Zatiaľ čo Brust nemal toľko práce ako Beskorowany veľakrát svoje mužstvo podržal. V zápase však pustil možno náhodný gól. Doslova a do písmena platilo, keď nevieš čo s pukom – vystreľ! „Zachytil som rozohrávku v strednom pásme, nemal som veľa možností čo s pukom spraviť, bol predo mnou obranca, vystrelil som spoza neho, som rád, že to tam padlo,“ opísal gólový moment Milan Kytnár. Brust zaujal pohotovým výskokom, keď sa naňho rútil Lamper. Ten napokon skončil v bráne, ale kanadský brankár v službách Slovana ukázal výborný postreh, ktorý okorenil spomínaným výskokom, čim zabránil zrážke s Patrikom Lamperom.

Podobný záver ako s DVTK

Slovan v zápase s DVTK inkasoval dvojminútový trest v samom závere zápasu, čo hostia využili na vedúci gól. Proti Banskej Bystri bol 15 sekúdn prísne vylúčený Milan Kytnár. „Barani“ síce presilovku aj vďaka spomínanej obetavosti nevyužili, ale sekundu po návrate vylúčeného Kytnára sa im podarilo skórovať. Dodajme, že za Banskú Bystricu skórovali iba legionári.