Po minulotýždňovej prehre prišla najlepšia odpoveď

Apollo Ružinov – HBT Slovan Bratislava 1:6 (0:2,0:2,1:2)

Góly: 37. Mrva (Vlček) – 7. Runák (Hromek, Guba), 12. Runák (Jančovič, Furek) PP, 22. Rzavský (Guba, Kopecký), 28. Cvengroš (Biznár, Maňko), 36. Cvengroš (Biznár, Divald), 42. Nemec (Lovaš)

HBT: Sebestyén (30. Harant) – Furek, Jančovič, Hromek, Kopecký, Kochan, Divald, Maňko, Krajmer, Nemec, Lovaš, Runák, Rzavský, Guba, Cvengroš, Post, Biznár.

Minulý týždeň zaknihovali hokejbalisti Slovana prvú prehru v sezóne a tak sa proti Apollu hodlali stratené body získať naspäť. A začali veľmi dobre. V siedmej minúte potiahol loptičku do pásma Guba, našiel voľného Hromeka, ktorý krížnou prihrávkou ponúkol možnosť na ľavej strane stojacemu Runákovi a ten sa nemýlil – 1:0. Ten istý hráč zvyšoval o päť minút neskôr po krásnej kombinácii v presilovke, keď zúžitkoval šancu po prihrávkach na jeden dotyk. V druhej tretine pokračovala prevaha Slovana, po siedmich minútach od jej začiatku sa pred bránkou výborne zorientoval Rzavský a po skrumáži zvýšil už na 3:0. Štvrtý gól pridal po peknej kombinácii štvrtého útoku Cvengroš. Do tretej tretiny však vstúpili hráči HBT ľahkovážne a niekoľkokrát ponúkli domácim možnosť na gól. Harant, ktorý do poslednej tretiny nastúpil za Sebestyéna, však spoluhráčov podržal. Varovaním pre belasých nebolo ani trestné strieľanie po faule, keď zaspala ich obrana. Harant ho opäť bravúrne zlikvidoval. V 36. minúte pridal Cvengroš svoj druhý gól v zápase, ale minútu na to sa nedôslednosť v obrane Slovanu vypomstila, keď Mrva unikol a pohodlne skóroval. Konečný výsledok však napokon uzavrel Nemec po krásnej strele z pravej strany. Vo štvrtom zápase sezóny si teda HBT pripísali na svoje konto tretie víťazstvo.

Hlasy po zápase:

Michal Drobný, tréner HBT:Dnes sme nastúpili s jasným cieľom, bodovať naplno. Od začiatku sme mali navrch vo všetkých herných činnostiach. Pomohlo nám, že sme strelili prvý gól, následne sme využili presilovku a ustáli aj oslabenie v závere prvej tretiny. V druhej tretine sme strelili ďalšie dva góly a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Som rád, že hráči podali po minulotýždnňvej prehre zlepšený kolektívny výkon, na ktorý budeme chcieť nadviazať aj v najbližšom domácom zápase.