Preview: SKA Petrohrad vs. HC Slovan Bratislava

By  |  0 Komentárov


Ako sa hovorí „nový týždeň, nová výzva“. Dnes to bude platiť dvojnásobne, pretože sa belasí postavia suverénovi aktuálneho ročníka KHL SKA Petrohrad. Zápas sa bude hrať v ich domovskom stánku, Ľadovom paláci, ktorý pojme až 12’300 divákov. Prvé buly sa vhodí o 19:30 miestneho času (17:30 SELČ).

História

Napriek pomerne dlhej histórii (bol založený v roku 1946) a napriek jeho terajšej povesti miliardárskeho klubu a zároveň jedného z najbohatších klubov nie len KHL, ale aj sveta, nemá takmer žiadne úspechy. V žiadnej lige ešte primát nezískal a tak jedinými prvenstvami, ktorými sa môže pochváliť, sú trofeje v Spenglerovom a Kontinentálnom pohári. V KHL sa dokonca za celú históriu ešte do finále nepozrel napriek tomu, že až trikrát za šesť sezón vyhral svoju divíziu. Jeho najväčším úspechom v Kontinentálnej hokejovej lige tak ostáva finále konferencie, v ktorom dvakrát po sebe (v sezónach 2011/2012 a 2012/2013) prehral s neskorším víťazom Dynamo Moskva.

Hráči

SKA nikdy nemalo núdzu o kvalitných a drahých hráčov. Ročný rozpočet tohto tímu je vyšší ako rozpočet HC Slovan za všetky sezóny strávené v KHL (napríklad Ilya Kovalchuk by u nás „zhltol“ celý rozpočet). Aj vďaka takýmto hráčom, ako je Ilya, muselo vedenie KHL zaviesť výnimku v platovom strope, do ktorého sa tak jeho plat nezarátava, nakoľko je „marketingovo dôležitým“ hráčom pre Kontinentálnu ligu a takisto by už SKA veľa peňazí neostalo na ostatných hráčov. No tento tím nie je len o jednom hráčovi. V bránke majú stabilne a dobre chytajúceho Čecha Alexandra Saláka, ktorý túto sezónu ešte prakticky do bránky nikoho iného nepustil, v obrane reprezentantov Belova, Chudinova, Ryasenskeho alebo ostrieľaných borcov z NHL Kalinina a Semenova. Tréner Bykov je známy tým, že rád rotuje obrancov. Až desiati z nich už túto sezónu zasiahli do diania na ľade, no okrem mladého Yudina ani jeden z nich neodohral všetky duely. V útoku sa to rovnako, ako v obrane, len tak hemží známymi menami. Opierať sa môžu o už spomínaného hviezdneho Ilyu Kovalchuka, stálicu v červenom drese, Nóra Thoresena, Ponikarovskeho so 678 odohranými zápasmi v NHL na konte, Shipachyova, ktorému sa aktuálne veľmi darí alebo dlhoročných reprezentantov svojich krajín Čecha Červenku a Švédov Jimmieho Ericssona a Tonyho Mårtenssona. V neposlednom rade je tu aj vnuk slávneho ruského hokejistu Viktor Tikhonov, ktorý zažiaril na ostatných MS ako suverén v kanadskom bodovaní.

Vzájomné zápasy

Napriek nespornej sile nášho súpera sme s ním vždy dokázali hrať vyrovnanú partiu. Bilancia síce hovorí jasne v prospech SKA, keď zo štyroch doterajších vzájomných zápasov vyhrali až tri, no jeden z toho až po samostatných nájazdoch a aj ostatné dva boli tesné prehry. Tentokrát však nastúpime proti rozbehnutému vlaku, ktorý mierne pribrzdil Atlant, kde prehrali aj napriek mohutnému finišu (prehrávali už 0:4, napokon to skončilo 3:4). No 12 víťazstiev v rade je nevídané.

Zaujímavosť na záver

Petrohrad sa pred touto sezónou chopil šance posilniť svoje rady o nespočet mladých talentov. Po tom, čo Spartak Moskva skrachoval, SKA odkúpilo väčšinu jeho mladíkov (bolo ich okolo 20!) a poslalo na ďalší rozvoj či už do MHL alebo svojej farmy vo VHL.

Verme, že potvrdíme povesť tímu, ktorý dokáže favoritov potrápiť a uhráme dobrý výsledok aj na horúcom ľade v Petrohrade.

Zápas bude odvysielaný na Sport2 od 17:15.

V zostave opäť s Jarom Janusom, objaví sa tiež Majo Bližňák. Naopak na trip so Slovanom nevycestovali Ölvecký a Nedorost:

Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Vondrka, Murley, Nagy – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Surový, Netík – Starosta, Brejčák, Hudáček, Tičar, Jeglič – Foster, Lunter, Bližňák, Šťastný

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

SKA Petrohrad

Počet bodov: 36b

Celkové skóre: 61:28

Bilancia doma: 6-0-0-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 5-0-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 12 gólov Ilya Kovalchuk

Najlepší nahrávač: 17 asistencií Vadim Shipachyov

Najlepší hráč: 21 bodov Ilya Kovalchuk, Vadim Shipachyov

Najtrestanejší hráč: 27 minút Artemy Panarin

Celkový počet trestných minút: 225 minút

Úspešnosť brankárov: 92,6% Alexander Salák (druhý brankár odchytal málo zápasov)

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 19/9

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 32,2% / 86,6%

Zranení hráči: Alexander Kucheryavenko

 

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 18b

Celkové skóre: 29:27

Bilancia vonku: 3-0-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-1-0-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 10 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 5 asistencií Žiga Jeglić, Matt Murley

Najlepší hráč: 14 bodov Ladislav Nagy

Najtrestanejší hráč: 24 minúť Václav Nedorost

Celkový počet trestných minút: 154 minút

Úspešnosť brankárov: 93,6% Jaroslav Janus, 89,3% Johan Backlund

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 13/7

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 19,4% / 88,3%

Zranení hráči: nikto, na trip však nevycestovali Peter Ölvecký a Václav Nedorost

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár