Prvý krok sme zvládli, zhodujú sa Rejžek so Zárubom

By  |  0 Komentárov


V utorok sa v Bratislave začal futsalový turnaj Main round UEFA Futsal Cup, obdoba futbalovej Ligy majstrov. V prvom hracom dni najprv gruzínsky majster Georgians Tbilisi zdolal holandského majstra ´t Knooppunt 2:1. Večer o 20.00 nastúpil ŠK Slovan Bratislava futsal proti poľskému celku Bielsko Biala. Po výsledku 5:2 si pripísal do tabuľky dôležité body. Poľské mužstvo bolo navyše považované za favorita skupiny. „S výsledkom som veľmi spokojný,“ začal po zápasové hodnotenie stretnutia tréner belasých Martin Rejžek, a pokračoval. „Sme radi, že sme vyhrali, prrvý krok k postupu bol najdôležitejší. Čakajú nás ešte dva zápasy, k postupu musí oba vyhrať.  V prvom polčase bol súper výrazne lepší ako my, pomohla nám polčasová prestávka. Dovolím si tvrdiť, že o zápase rozhodla naša efektivita.“ Slovanisti mali možnosť sledovať vzájomný zápas svojich súperov, pre realizačný tím Slovana to bola výborná možnosť vidieť slabiny, či silné stránky gruzínského a holandského majstra. „Táto skupina je veľmi vyrovnaná, vyhrať môže každý s každým. Sledoval som ten zápas, kde Holanďania dominovali v držaní lopty, napriek tomu prehrali. Uvidíme, čo prinesie náš  vzájomný zápas, hrájú veľmi dobre takticky, sú silní v hre jeden na jedného. Prezentujú sa úplne iným štýlom ako Bielsko Biala“, uzavrel Martin Rejžek.

Slovan odohral súboj s Bielsko Biela na vysokej taktickej úrovni. Hoci nebol strelecky aktívny, bol efektívny, čím rozhodol o svojom víťazstve. Medzi strelcov sa dvomi zásahmi zapísal český legionár Radim Záruba, ktorý v lete posilnil bratislavský Slovan. Ako sám povedal, lákalo ho najmä účinkovanie v Lige majstrov, svojím výkonom chce pomôcť k postupu zo skupiny. „Myslím si, že v zápase rozhodol prvý gól. Dobre vieme, akí sú Poliaci ak sa dostanú do vedenia. Sme radi, že sme to nedopustili a vďaka tímovej bojovnosti vyhrali zápas. Určite nám pomohol aj gól, zo šatne, kedy sme súperovi odskočili na dva góly“, uvádza Radim Záruba.  V lige majstrov nie je ľahký súper, stretávajú sa tu majstri krajín. Pre Slovan to bol prvý krok, aby mohol postúpiť zo skupiny. Záruba bol v zápase blízko hetriku, chýbalo naozaj málo. „Šance na tretí gól som mal, ale sme radi, že sa nám podarilo vyhrať takýmto rozdielom a získať tri body. Čakal som, že to bude vyrovnaný duel, kde rozhodne jeden gól,“ myslí si šťastný strelec. Ten v zápase zaznamenal exportný gól. „Bola to nacvičená akcia, ktorú trénujeme na každom tréningu, som rád, že mi to sadlo, čím sme sa dostali do vedenia.“ Slovan odohral dva odlišné polčasy. Zatiaľ, čo v tom prvom mal v štrnástej minúte už päť akumulových faulov, v tom druhom hral disciplinovane. „Nevyvarovali sme sa faulov na súperovej pólke, veľmi rýchlo sme ich mali na konte päť. Niektoré boli možno zbytočné, preto sme v závere prvého polčasu zmenili systém bránenia,“ zhodnotil Radim Záruba.

FOTO: TASR/Pavel Neubauer

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011