Pať postrehov zo zápasu s Kunlunom Red Star

Slovan odohral proti Kunlnu takmer rovnaký zápas ako 5.1.2017, kedy remizoval 1:1. Vtedy sa v predĺžení tešil súper. Tentokrát po remíze 1:1 sa karta obrátila, víťazný gól zaznamenal vo forme hrajúci Zach Boychuk. Bolo to prvé víťazné predĺženie belasých na domácom ľade, raz Slovan zvíťazil na samostatné nájazdy, keď pokoril Čerepovec. Inak mu v predĺženiach alebo samostatných nájazdoch šťastena nepriala.

Nechceli nahnevať Keenena

Ale pohnevali si domácich fanúšikov. Reč je o rozhodcoch, ktorí do istej miery svojím metrom poškodili Slovan. Od úvodu sa zdalo, že nastavili prísny meter. Keď odpískali Genowayovi drobné sekanie, čakali sme v zápase veľa vylúčení. Opak bol pravdou. V drese Slovana boli v zápase potrestaní traja hráči, v drese súpera iba dvaja!? Hokej nie je basketbal, je to kontaktný šport, ale treba dbať na zdravie hráčov. Toľko neodpískaných sekaní na hráčov Slovana, čo bolo v tomto zápase sme dlho nevideli. Najmä to na Sádeckého, Hrnku, Viedenského, v neposlednom rade faul hokejkou v závere na Voráčka. Opäť sa raz potvrdilo, že belasí nebojujú iba so svojim súperom, ale aj s rozhodcami.

Veľa striel mimo brány

Prvá tretina sa zo strany belasých začala, až presilovkou v 16. minúty. Dovtedy neboli príliš nebezpeční. V prvej časti sme boli svedkami viacerých striel, ktorým ale chýbala presnosť. Ako keby mali Slovanisti vychýlenú mušku. V prvej tretine mal trošku viac z hry Kunlnu. Slovanu pomohla spomínaná presilovka, od tohoto momentu prebral iniciatívu, pokračoval v nej a počas druhej tretiny. To dokumentoval svojím gólom, keď Barkerovu akciu zakončil gólom Buchtele. Ten mal zo Slovanistov najpresnejšiu mušku, okrem gólu vyslal na bránu sedem striel. Podobne ako v prvej časti, aj v tej tretej mal Slovan problémy trafiť priestory brány, veľa striel išlo mimo nej.  Je to škoda, snahu hráčom nemôžem však uprieť.

Chipchura s Ďalogom

Obaja vlani obliekali dres Slovana. Aktuálne pôsobia v Kunlune, kde však neprežívajú vydarenú sezónu. Pri hymne si vyslúžili potlesk publika, v zápase vidieť príliš neboli. Chipchura bol na ľade pri Buchteleho góle, keď neubránil Genowaya, ten prenechal puk Barkerovi, ktorý sa preňho netypickou akciu dostal až do zakončenia. Navyše v stretnutí na Štěpánka nevyslal žiadnu strelu. Nebol to ten Kyle, ktorý vlani svojou hrou bavil bratislavských divákov. Ďaloga na ľade strávil viac ako dvadsať minút, tak isto bez strely na bránu. V zápase zaujal iba jeho stret s Mikúšom. Po záverečnom hvizde, pred odchodom do šatne sa prišiel pozdraviť s fanúšikmi Slovana.

Recept na Slovan

Kunlun potvrdil, že ofenzíva nie je jeho silnou stránkou. Doposiaľ v lige zaznamenal 65 gólov, pre porovnanie Slovan 75. V nie príliš pre diváka peknom zápase, hral skorej uspávací hokej. Hrozil iba ojedinele, v 30. minúte vyslal belasým výstrahu Lockhart, ktorý sa predral po ľavom krídle, jeho strela skončila na tyčke. Už o päť minút prišiel trest. Blackerov nahodený puk tesne pred Štěpánkom tečoval Brulé. Tento hráč ako keby mal recept na Slovan. Je jedno, za aký klub hrá, ale ak hrá proti Slovanu, dokáže skórovať.  Pamätáme si jeho góly, keď nastupoval za Medveščak, Nižnekamsk, alebo teraz Kunlun. V prvom meraní síl v tejto sezóne na ľade Kunlunu bol autorom druhého gólu svojo mužstva.

Nešťastník Šťastný

Snaha a bojovnosť. To zdobí Andreja Šťastného. Proti Kunlnu patril k najaktívnejším hráčom. Dať gól mu v tomto zápase nebolo súdené streliť. Najväčšie príležitosti naň mal v úvode tretej časti, keď už diváci kričali gól. Ich radosť bola predčasná, keď útočník tretej formácie zle trafil puk, nedokázal ho upratať do odkrytej brány. O pár minút vo výhodnej pozícii z pomedzi kruhov netrafil priestor brány. Veríme, že sa Andrej v ďalšom stretnutí gólovo a bodovo chytí.

One thought on “Pať postrehov zo zápasu s Kunlunom Red Star

• 28. novembra 2017 at 10:41

Cinania sa tusim uz raz stazovali v Moskve na rozhodcov a toto moze byt vysledok, t.j. uz piskaju proti superom cinanov – hlavne ked su z neruskych klubov, ako my.