Výprava futbalistov Slovana odcestovala do Turecka

By  |  0 Komentárov


Bratislavský Slovan sa už tradične za posledné roky pripravuje na jarnú časť v Turecku. V stredisku Belek naši futbalisti strávia v tréningovom rezorte pri brehu Stredozemného mora 25 dní, počas ktorých odohrajú šesť prípravných duelov.

„Od utorka sme nabehli na dvojfázové tréningy, v ktorých budeme pokračovať aj na sústredení v Turecku. Počas najbližšieho týždňa čaká hráčov kombinácia herných cvičení, vytrvalostných behov i tréningov v posilňovni,“ vyhlásil pre oficiálny klubový web tréner Martin Ševela tesne pred odletom tímu.

„Do Turecka cestujeme s cieľom zodpovedne sa pripraviť na jarnú časť sezóny. Čaká nás tam kvalita v podobe tréningových plôch či súperov v prípravných dueloch. Zameriame sa na mix faktorov – budeme pracovať na systémových veciach v našej hre, na kondičnej stránke a takisto sa pokúsime čo najlepšie odohrať prípravné zápasy proti atraktívnym súperom,“ povedal tréner belasých.

Čo sa týka kádra, tak s tímom cestovalo kvarteto nových posíl – Michal Šulla, Arťom Suchockij, Andraž Šporar a Ricky van Haaren. Do Beleku odletel aj brankár Martin Trnovský, ktorý dnes podpísal profesionálnu zmluvu. Ďalší mladý brankár Frederik Valach sa k tímu pripojí v Turecku, pretože sa až dnes vracia zo zrazu slovenskej reprezentácie do 20 rokov.

Na sústredenie necestoval František Kubík, ktorý zostal v Bratislave a bude sa zatiaľ pripravovať s juniorkou. Kubík dostal od klubu povolenie hľadať si nový angažmán. V kádri A-mužstva už nie je obranca Samuel Antálek, ktorý sa taktiež bude pripravovať s juniorkou. S tímom necestoval ani Uroš Damnjanovič, ten sa v Srbsku zotavuje zo zlomeniny kostičky na nohe.

Klub zároveň dotiahol polročné hosťovanie dvojice Juraj Kotula – Marek Rigo v Zlatých Moravciach. Títo mladíci budú môcť v Zlatých Moravciach pravidelne získavať hernú prax v najvyššej súťaži.

Osemnásťročný brankár Tomáš Rybár, ktorý na jeseň trénoval s A-mužstvom a vekovo ešte spadá do dorasteneckej kategórie, sa bude na jarnú časť pripravovať s výberom U19. Práve za U19 na jeseň odchytal aj niekoľko súťažných duelov.

Je možné, že v prípade príchodu posíl sa noví hráči pripoja k tímu ešte počas sústredenia v Beleku.

Zoznam hráčov, ktorí odleteli na sústredenie do Turecka:

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský + Frederik Valach sa pripojí v Turecku

Obrancovia: Vasil Božikov, Erik Čikoš, Diamantis Chouchoumis, Adam Laczkó, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Arťom Suchockij

Stredopoliari: Lukáš Droppa, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Filip Oršula, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Mitchell Schet

Útočníci: Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Jakub Mareš, Andraž Šporar, Róbert Vittek

Program sústredenia v Beleku: 

12. január: odlet výpravy do Turecka a začiatok sústredenia v Beleku

20. január: ŠK Slovan – Krídla Sovietov Samara (Rusko), prípravný zápas

24. január: ŠK Slovan – Olimpik Doneck (Ukrajina), prípravný zápas

27. január: ŠK Slovan – Vojvodina Novi Sad (Srbsko), prípravný zápas

31. január: ŠK Slovan – Újpest FC (Maďarsko), prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – FC Zenit Petrohrad (Rusko), prípravný zápas

6. február: ŠK Slovan – NK Veres Rivne (Ukrajina), prípravný zápas

7. február: odlet výpravy zo sústredenia v Turecku

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011