Papavasiliou o góle Michaloviec: Rozhodnutie rozhodcov bolo jednoducho zlé (VIDEO)

Slovan v Michalovciach odohral dobrý zápas, bol lepším mužstvom aj napriek tomu, že mu chýbalo niekoľko opôr, ktoré dostali od trénera Papavasilioua voľno. „Nebol to ľahký zápas, chýbali nám stabilní hráči a bolo nás málo aj na lavičke. Chcem poďakovať aj domácemu mužstvu, nebolo to pre nás jednoduché,“ povedal tréner Slovana po zápase. Gól Priskina už v tretej minúte naznačil, ako by sa zápas mohol uberať. Prišla však situácia z 36. minúty, kedy po súboji a jasnom kopnutí domáceho hráča do hornej časti tela nášho brankára Dominika Greifa zostali obaja hráči na zemi. Situácia bola neprehľadná, na prvý pohľad možno nemuselo byť jasné, kto koho zasiahol, ale obaja hráči zostali nehybne ležať na tráve a rozhodca Horváth mal okamžite prerušiť hru. Nestalo sa tak a hráči Zemplína túto situáciu využili a pohodlne skórovali do prázdnej bránky. Po góle sa pochopiteľne okolo hlavného rozhodcu zhromaždili takmer všetci hráči v belasých dresoch, arbiter sa však už nenechal odbiť. Gól platil. „Ja sa k rozhodcom vyjadrujem minimálne, ale situáciu pri vyrovnávajúcom góle mali vyhodnotiť inak. Konečné rozhodnutie bolo jednoducho zlé,“ zneli slová Nikkiho Papavasilioua.

Ikriminovaný moment pri góle domácich na 1:1 je v čase 0:55 (zdroj: TV Huste)

Po vyrovnaní mal však Slovan dostatok času na to, aby ešte zápas dokázal zvládnuť. Šance belasých ale zostali nevyužité, Priskin svoj druhý gólový pokus obtrel iba o brvno. Remíza je teda spravodlivá, i keď tréner Griga priznal, že „zápas bol bojovný, no treba uznať, že Slovan bol futbalovejší.“

V poslednom rozlúčkovom zápase s Fortuna ligou privíta Slovan opäť v piatok o 20:30 futbalistov Podbrezovej. Nikki Papavasiliou vie, že práve na tento zápas musí ešte svojich zverencov pripraviť, ale myslí už hlavne na budúcu sezónu. „Momentálne sa sústreďujeme najmä na ďalšiu sezónu. Najdôležitejšie je nájsť správny smer, pripraviť dobre tím a posilniť káder správnymi hráčmi.“