Belasé rozstrieľali ASK Erlaa

Všetky tri futbalové družstvá nežného pohlavia Slovana Bratislava pokračovali v zimnej príprave víťaznými domácimi súbojmi.

Naše ženy sa na ihrisku s umelou trávou na Pasienkoch postavili proti druhému celku tabuľky druhej rakúskej ligy východ/juh ASK Erlaa. Belasé položili základy svojho presvedčivého víťazstva už v prvom polčase, keď si vďaka dobrej efektivite vypracovali náskok 3:0. V druhej 45-minútovke už absolútne ovládli dianie na ihrisku, po peknej útočnej hre si vypracovali viacero šancí a dopravili loptu do siete ďalšie tri razy. Treba však spomenúť, že súper im situáciu sám uľahčil, keďže zápas dohrával iba s desiatimi hráčkami. Hetrik zaznamenala Martina Šurnovská, dvoma gólmi a výborným výkonom sa predviedla Ivana Pálenčíková a jeden presný zásah pridala Rebecca Emília Horvátová, ktorá okrem toho i raz opečiatkovala brvno. V drese Erlaa zasiahli do hry aj tri slovenské futbalistky – bývalá slovanistka Viktória Gállová, Miroslava Badžgoňová a Anna Petrušová.

Po stretnutí žien išli do akcie juniorky. Gólmi Kataríny Niňajovej, Andrey Pátkovej, Patrície Gašparovičovej a Victorie Kaláberovej si poradili s účastníkom skupiny B druhej slovenskej ligy žien Trenčínom 4:1. Totožným výsledkom uspeli aj žiačky Slovana, ktoré si so svojimi trenčianskymi rovesníčkami merali sily v rovnakom čase ako juniorky, avšak v areáli Akadémie ŠK Slovana Bratislava v Prievoze.

Už v sobotu vycestujú všetky tri belasé tímy do Brna, kde zvedú tri konfrontácie s tamojšou Lokomotivou, ktorej v moravskej skupine druhej českej ligy patrí po jesennej časti druhé miesto.

Martin Masaryk, tréner žien Slovana: „Výsledok 6:0 nás teší, i keď vôbec nie je smerodajný. Z našej strany to, aj napriek vysokému víťazstvu, nebol úplne ideálny zápas, ale ukázala sa mentálna sila dievčat, ktoré z plnej tréningovej záťaže dokázali tento duel „odjazdiť“ na vysokej úrovni. Teší ma naša produktivita proti súperovi, ktorý má svoju veľkú kvalitu, veď v letnom prípravnom období nás dva týždne pred účasťou v Lige majstrov dokázal zdolať 2:1. Priestor dostali aj dve mladé juniorky, ktoré sa svojej šance chytili vynikajúco.“

 

VÝSLEDKY SLOVANA

ŠK SLOVAN BRATISLAVA ŽENY – ASK ERLAA VIEDEŇ ŽENY        6:0 (3:0)

Góly: Šurnovská 3, Pálenčíková 2, Horvátová.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA JUNIORKY – AS TRENČÍN ŽENY  4:1 (2:0)

Góly Slovana: Niňajová, Pátková, P. Gašparovičová, Kaláberová.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA ŽIAČKY – AS TRENČÍN ŽIAČKY  4:1

Góly Slovana: Múčková 2, Kollárová, Hájková.

Pridaj komentár