Slovan na záver tripu vezie z Čerepovcu plný počet bodov (VIDEO)

Severstaľ Čerepovec – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Monachov (Magogin, Jevsejenkov) – 18. Ďaloga (Jeglič), 37. Tafee (Cheechoo), 59. Chipchura (Brust, Plastino)

Severstaľ Čerepovec: Jakub Kovář – Mazur, Chochlov, Stasenko, Jevsejenkov, Kudako, D. Ježov, Sizov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Vovčenko, Trubačov, Truňov – Magogin, Avcin, Kazakovcev – A. Vorobjov, Karlin, Monachov – Mons.

HC Slovan Bratislava: Brust – Ďaloga, Meszároš, Starosta, Plastino, Bačik, Rosandić, Pokorný – Nedorost, Taffe, Jeglič – Lušňák, Chipchura, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – M. Hlinka, Šiška, Vopelka.

Rozhodca: Bukin, Vasiliev – Ivanov, Černyšov. Vylúčenia 3:7, Využitie 0:1

Slovanu úvod zápasu vôbec nevyšiel. Dostal sa do dvoch oslabení v rade, čím posadil domácich na koňa. Tí aj napriek streleckej aktivite gól vďaka pozornému Brustovi nedali, toho v jenom prípade zachránila konštrukcia brány. Slovan sa postupne dostal do zápasu, aby sa do šance dostal Nedorost, Kovář kryl. Keď v závere prvej tretiny zmarili iba za cenu faulu Rosandičovi tutovku Polák, zahral si Slovan presilovku.  Ďaloga poslal svoj tím do vedenia.

V úvode druhej časti predviedol ukážkový návrat do obrany Cheechoo, narazil však do brány, na striedačku odchádzal v bolestiach. Jeglič vzápätí našiel pred bránou Nedorosta, ktorý našiel Kovářovu lapačku. Slovan sa ubránil dlhej presilovke o dvoch hráčov, ktorá domácim nevyšla podľa predstáv. Musel  o pár minút tŕpnuť, keď sa na ľade ocitol Starosta. Po faule na Lušňáka  sa do výbornej možnosti dostal v presilovke  po Taffeho nahrávke Cheechoo, Kovář bol opäť namieste. Keď v ďalšom oslabení perfektne zapracoval Cheechoo, Taffe zvýšil na 0:2. V tej istej početnej výhode Čerepovecu mohol Zigo korčuľujúci od modrej čiary zvýšiť na 0:3. V závere tretiny striedačka Slovana zbystrela po zákroku na Ďalogu, ktorý zostal ležať na ľade.

Ďaloga do tretej časti nastúpil, musel čeliť dohrávanej presilovke Severstaľu. Brust aj naďalej držal belasých v hre, keď vyriešil viacero nebezpečných striel domácich. Slovan sa sústredil na bránenie stredného pásma, stiahol hru na tri útoky. V polovici tretej tretiny neuspel Taffe, ktorý mohol definitívne rozhodnúť. Kovář tretíkrát neinkasoval ani pri Jegličovej dorážke. Štyri minúty pred koncom odklial Brustovo čaro Monachov 1:2. Na tento gól takmer ihneď po peknej akcii odpovedal Chipchura 1:3. Domáci v záverečnej hre bez brankára neuspeli, Slovan ukončil piaty trip veľmi dôležitou výhrou v Čerepovci. Tú mohol podčiarknuť štvrtým gólom do prázdnej brány Brust.