ŠK Slovan Bratislava – Cruzeiro Belo Horizonte 0:3 (0:2)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sokol, Miklós, Láczkó, Oravec, Ďuriš, Spiľák, Záhumenský, Čermák, Gašparovič, Mikuš

Cruzeiro Belo Horizonte: De Franca – Da Silva, Da Faria, Willemem Da Silva, De Souza, Prestes, Barbosa, De Aquino, Andrade, Rodrigues, De Oliveira

Žlté karty : Záhumenský, Láczkó, Oravec, Ďuriš – Prestes

Červená karta – Láczkó

Mladí hráči Slovana do 20 rokov sa predstavili v prvom zápase na Franz Josef Cup-e proti súperovi z Brazílie. Cruzeiro Belo Horizonte patrí k tradičným brazílskym klubom,  kde pôsobilo viacero známych hráčov ako napríklad Rivaldo a Ronaldo.

Úvod zápasu patril Brazílčanom, ktorí v siedmej minúte otvorili skóre stretnutia. Slovan sa snažil o vyrovnanie, musel si dávať pozor na hostí, ktorí podnikali nebezpečné rýchle protiútoky. Belasí si vypracovali viacero rohových kopov, tie ostali nevyužité. Po polhodine udreli hostia, z diaľky sa presadil Barbosa 0:2.

Na začiatku  druhého polčasu mohli hostia vyhrávať už 3:0, brankár Slovana bravúrne loptu vyrazil. Brazílčania boli naďalej aktívnejší, Slovan musel ich akcie zastavovať faulami. V 49. minúte sa do dobrej šance dostali aj belasí, ale skóre sa nemenilo. Akcie sa striedali na oboch stranách, brankári boli na svojom mieste. V 67. minúte nestačil domáci brankár Greif na Andradeho strelu, ten pridal svoj druhý gól v zápase, upravil na konečných 3:0 pre Cruzeiro.

Zápas sa hral 2×35 minút.  Po jeho skončení sa kopali pokutové kopy, ktoré rozhodli o tom, že bonusový bod do tabuľky získalo Cruzeiro Belo Horizonte. Penaltový roztrel skončil 4:1 v prospech Brazílčanov.