Hokejisti Slovana dobyli hraby Omsku

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 3:4 (0:2, 1:1:,2:1)

Góly: 22. Burdasov (Kuteinkin), 50. Burdasov, 60. Perežogin – 8. Luža (Taffe), 11. Nedorost (Plastino, Švarný), 27. Vopelka (Taffe), 60. Taffe

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Medvedev, Kutejkin, Gustafsson, Ahnelöv, Kulik, Vasilijev, Dervuk, Minejev – Burdasov, Roy, Perežogin – Paršin, Zubov, Pestuško – Fiščenko, Pjanov, Michejev – Lemťugov, Gluchov, Lauta.

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Luža, Meszároš , Ďaloga, Pokorný, Rosandič, Bačík – Nedorost, Jeglič, Valský – Vopelka, Taffe, Cheechoo – Skalický, Viedenský, Lušňák – Chipchura, Zigo, Kubalík

Vylúčenia 2:4, Oslabenia 0:0, Presilovky 1:0.

Do Omsku sa opätovne vrátil Miloš Říha, ktorý tu pôsobil v ročníku 2013/2014. Jeho tím prečkal prvých päť minút, aby sa po Taffeovej nahrávke do puku oprel Luža, ktorý strelou z prvej  nachytal Furcha 0:1. O tri minúty si zrazil Nedorostovo nahodanie do vlastnej brány Kuteinkin 0:2. Omsk pohrozil Parshinovom dobrou šancou, Brust bol pozorný. Slovan mohol pridať aj tretí gól, Nedorost po parádnej Jegličovej nahrávke nezvýšil na trojgólový  rozdiel

V druhej časti Slovan prečkal druhú presilovku domácich, ich tretiu početnú výhodu už však neubránil. Na 1:2 znížil Burdasov. Tlak Omsku belasí otupili gólovou šancou Lušňáka. To čo sa nepodarilo Lušňákovi to pretavil na tretí gól Slovana po kombinácii Cheechaa s Taffom mladý Vopelka 1:3. Hra mala spád, prerušovala sa veľmi málo. Omsk v snahe skorigovať stroskotával na dobre chytajúcom Brustovi. Toho v závere druhej časti fauloval Paršin, čím dal Slovanu možnosť hrať prvú presilovku v zápase.

Tú sa Slovanu v úvode záverečnej časti nepodarilo využiť, naďalej viedol o dva góly 1:3. Domáci si naďalej tlačili pred Bursta, Slovanisti sa snažili hru držať hlavne v strednom pásme. V 47. minúte predviedol Brust bravúrny zákrok proti Paršinovej strele. Na druhej strane belasým nevyšlo prečíslenie dvoch na jedného, kedy Lušnákovu strelu zastavil Furch. Desať minút pred koncom na 2:3 svojím druhým gólom v stretnutí znížil Burdasov. Slovan viackrát pohrozil vo svojich protiútokoch, Furch podržal svoj tím. Minútu pred koncom fauloval Lušňák, domáci mali možnosť hrať presilovku, v ktorej Perežogin vyrovnal. Radosť domácich trvala iba 17 sekúnd. Taffe vrátil vedenie na stranu Slovana.