Päť dôvodov prečo získal Slovan na treťom tripe šesť bodov

HC Slovan má za sebou tretie vystúpenie na ihriskách súperov. Získal na ňom výborných šesť  bodov, ktoré sú cenné. Postupne sa stretol s Ufou, kde prehral 3:2, Magnitogorskom, ktorý zdolal 3:2, s  Ladou, s ktorou nečakane zaváhal a podľahol jej 2:1, aby svoje vystúpenie zakončil víťazstvom 1:0 s Kazaňou. Do zápasu, hoci bol na súpiske napísaný nezasiahol Cam Barker, Ten, už odohral duel s Ladou iba so 14 minútami, čo čo nie je preňho zvyk.. S nadsádzkou povedané, ak by Slovan hral s mužstvami s veľkými rozpočtami a hviezdami, nemal by problém s postupom do play-off. My sme našli päť dôvodov, vďaka ktorým sa Slovanu dvakrát podarilo bodovať na plno.

Mená na papieri nie sú všetko

Slovan sa o tom mohol v minulosti niekoľkokrát presvedčiť. Nebolo tomu inak ani teraz. A práve tento atribút ženie belasých vpred. Hráči majú motiváciu dokázať, že aj Mozjakin a spol sú iba ľudia. Navyše, nie sú v pozíciu tímu, ktorý musí tvoriť. Potvrdilo sa to aj v domácom zápase s Petrohradom, či doma s Ufou, kde Slovan s top favoritmi bral body. Trúfal si bodovať aj v Ufe, ale doplatil na herný 96 sekundový výpadok, kde až trikrát inkasoval. V Magnitogorsku sa belasí tomuto výpadku vyhli, v zápase viedli senzačne tri nula, aby sa po záverečnom hvizde tešili z výhry 3:2. V Kazani im stačil po dobrom taktickom výkone na výhru jediný gól, ktorým zatienili mega hviezdy domácich.

Štyri Brustove zápasy v rade

Slovan je známy tým, že má dvoch rovnocenných brankárov, ktorí sa v bránkovisku zvyknú pravidelne striedať. Obaja doposiaľ odchytali zhodne po jedenásť duelov.  Po treťom góle Ufy vystriedal Garnetta v bráne Brust. Ten vo zvyšku zápasu neinkasoval, prehre 3:2 však už nezabránil. V ďalších zápasoch už Garntetta na svoje miesto nepustil, vychytal dva víťazné zápasy, aby sa svojimi zákrokmi podieľal na tesnej prehre Slovana s Ladou, kde chytil štyri čisté gólové šance domácich. Určite dôvera trénera a možnosť chytania vo viacerých zápasov v rade dodá brankárovi sebavedomie, za ktoré sa mužstvu dokáže odvďačiť tým najlepším možným spôsobom. Našiel teda Slovan tímovú jednotku?

_MG_5644

Oslabenia vs. presilovky

Dostávame sa ku kameňu úrazu a dôvodu, prečo Slovan v zápasoch nezískava viacej bodov. Netýka sa to iba ostatných štyroch zápasov, ale tam sme boli svedkami lámania sa zápasov v týchto herných situáciach. S Ufou mohol Slovan bodovať aj vonku, ale presilovku v tretej časti o dvoch hráčov nevyužil, za čo si podľa nepísaného hokejového pravidla nezaslúžil vyhrať. Na ostatnom tripe Slovan strelil sedem gólov, rovnaký počet inkasoval. Nevyužil ani jednu presilovku, naopak, až tri góly  zaznamenali jeho súperi v presilovke. Navyše Lada oba, vďaka ktorým vyhrala zápas. V nabitom zápasovom tempe nie je veľa času na trénovanie štandardných situácii, Slovan sa bude musieť v tomto rapídne zlepšiť.

Kašparovo zranenie

Prvé dva zápasy sa musel Slovan zaobísť bez svojho najproduktívenjšieho hráča Lukáša Kašpara. Ten naskočil až do zápasu s Ladou, jeho herný výpadok bolo na ľade vidno, nebol to ten pravý Kašpar ako ho poznáme. Z pomedzi  útočníkov strávil na ľade najviac času -19:18, zaznamenal jeden strelecký pokus na Masalkisovu bránu. Podobne ako jeho spoluhráči sa gólov viac nedokázal presadiť. Navyše meno Masalkis je dobre známe pre viacerých slovenských reprezentantov. Prekonať ho mali problém v minulosti  viacerí, bol nočnou morou nášho národného tímu v zápasoch proti Lotyšsku. Proti Kazani to bol už ten Kašpar ako ho poznáme, hýril aktivitou, Garipova preveril trikrát, podieľal sa na jedinom góle Ladislava Nagya v zápase.

Belasý Jánošík

Všetci poznáme legendu o Jurajovi Jánošíkovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Ako keby sa Slovan držal tohoto motta. Ešte v septembri zobral body Petrohradu, aby následne všetky daroval v tom čase poslednému Spartaku Moskva. O body pripravil doma aj Ufu. Následne sa mu podobný počin podaril v Magnitogosrku. Potom však prišiel zápas proti Lade Togliatti, ktorá sa potácala na poslednom mieste s titulom najslabšieho celku celej KHL. A tu Slovan neostal nič dĺžny svojej povesti. Fanúšikovia si to nevedia vysvetliť, čím to je?  Odpoveď sme načrtli v našom článku. V zápasoch, kde Slovan musí tvoriť hru sa dostáva súper na koňa.

Pridaj komentár