Päť postrehov z prvého domáceho zápasu s Dinamom Minsk

Slovan sa vezie na víťaznej vlne. Vďaka piatej výhre v rade sa dostal na ôsme postupové miesto zaručujúce účasť vo vyraďovacích bojoch. Diváci sledovali taktický, nie príliš atraktívny zápas, plný bojov o každý puk. Na našu radosť sa Slovanu podarilo svojho súpera zdolať, pripísať si do tabuľky ďalšie tri body. Dal tak darček k 84. narodeninám legende Slovana Karolovi Fakovi.

G-G

Alebo  Garnett – Glass. Miloš Říha vsadil na Garnetta, ktorý si vyslúžil honor pre najlepšieho brankára za uplynulý týždeň v KHL. Jeho náprotivok Andrej Kovalev poslal do bránky Kanaďana Glassa, ktorý stál v bránke v ostatnom vzájomnom zápase týchto súperov na ľade Minska. Michael Garnett musel zasahovať pri prvých dvoch streleckých pokusoch Dinama na jeho bránu. Zasiahol bravúrne, čím potvrdil skvelú aktuálnu formu. Pri inkasovanom góle bol bezmocný. Zamestnanejším brankárom bol počas stretnutia Glass. Ten predviedol 35 úspešných zákrokov oproti 20, ktorým čelil Garnett. Michael pôsobil pokojnejším dojmom, vidno, že prežíva vydarené obdobie, čoho výsledkom bolo jeho tretie víťazstvo v rade. Opäť inkasoval iba raz.

19, 39, 59, 60

Nie toto nie sú výherné čísla v lotérii.  Sú to minúty, v ktorých padali v zápase góly. Paradoxne na konci jednotlivých tretín, či inak povedané typické góly do šatne. Tie sú vždy nepríjemné, dokážu mužstvo rozladiť, niektoré naopak navnadiť k lepšiemu výkonu. Mali sme pocit, že Minsk v tomto zápase nepredviedol žiadny oslnivý výkon. Aj keď po druhom góle belasých Slovanistov zatlačili, do veľkých šancí sa nedostávali. Slovanu od druhej tretiny chýbal Tomáš Starosta, ktorý odohral iba prvú tretinu, do zápasu viac nezasiahol. Lukáš Kozák sa posunul do obrannej dvojice k Ľubomírovi Višňovskému.

Tičar a jeho čítanie hry

Rok svojím 11. gólom vyrovnal svoj strelecké maximum z minulej sezóny.  Pri spôsobe jeho hry je to potešiteľná správa, pred sebou má takmer polovicu zápasov, čím môže atakovať 20 gólov sezónu. Tičar si Jegličom rozumie aj na slepo. Vhodne sa na ľade dopĺňajú. Pred Tičarovým gólom bol Jeglič vylúčený za to, že ho obranca súpera sotil do Glassa, za čo obaja putovali na trestnú ľavicu. Aký faul spravil Jeglič vedia iba muži v pruhovanom, ktorí sú najväčšou čiernou škvrnou KHL. Pokračovalo sa v hre štyria proti štyrom. Rok Tičar svojím čítaním hry zachytil Ellisonovu prihrávku, aby po oku lahodiacej strele rozjasal zaplnené  tribúny na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Tičarovi sa v zápase podarilo niečo podobné viackrát, získal tak puk pre svoj tím.

Rovnaký scenár

Posledných päť zápasov malo rovnaký scenár. Okrem toho, že sa po záverečnom klaksóne belasí tešili z víťazstiev, pre divákov pripravili drámu na konci záverečných tretín. Proti Minsku tomu nebolo inak. Slovan viedol o gól, v snahe vyrovnať hralo Dinamo bez brankára. Vyhodený puk Slovanistov z tretiny pristavil Miklíkovi korčuľou nechtiac čiarový rozhodca. Michel zvýšil na 3:1. Aj keď hostia protestovali, nebolo im to nič platné. Rozhodca je súčasťou hry. Komicky vyznel aj skok brankára Glassa na ľad, ktorý sa snažil Miklíkovi zabrániť v skórovaní. Arbitri možno mohli Minsku odpískať technickú chybu za príliš veľa hráčov na ľade.

Barkerov gól

Cam Barker od svojho príchodu do Slovana potvrdzuje, že draftová trojka v NHL niečo musí vedieť.  Zatiaľ čo v ostatnej sezóne si pripísal na svoje konto v 18 zápasoch deväť bodov (0+9), v polovici aktuálneho ročníka ich nazbieral 26 (8+18). Jeho prehľad v hre je viditeľný. V druhej časti poslal krížnou prihrávkou do šance Jegliča, ktorý nebezpečne zakončoval. V obrane viackrát dobre odstavil súpera od puku. V 52. minúte prišla jeho chvíľa. Po ukážkovo čisto vyhranom Parého vhadzovaní si posunul puk na modrej čiare, aby jeho typickou strelou ťahom na bránu poslal Slovan do vedenia. Glass nestihol zareagovať, výbornú robotu predviedol Tomáš Surový, ktorý Kanaďanovi v bránke Dinama zakryl výhľad. Dalo by sa povedať, klasický Barkerov gól. V zápase sa objavil počas presilovky na modrej čiare aj vo dvojici s Višňovským, jeho čas prišiel v spomínanej 52.minúte. Zo zápasu si odniesol štyri plusové body!

Pridaj komentár