Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

Do tretice všetko dobré. Aj týmto heslom by sme mohli nazvať vystúpenie hokejistov Slovana s Rigou. Slovan si z troch domácich zápasov pripísal tri body. Určite sme čakali aspoň šesť bodovú žatvu, ale musíme byť spokojní s tromi. Hra pred domácim publikom ako keby stále hráčom zväzovala ruky, vonku pôsobia tí istí hráči uvoľnene, hrajú pekný kombinačný hokej.

Neplodná druhá tretina

Je to paradox, ale ako keby bola brána za tribúnou A7 zakliata.  Hráči to majú počas druhej tretiny ďalej na svoju striedačku. Nieže by si Slovan počas druhého dejstva v zápasoch nevytváral šance, ale na gól počas druhej tretiny čaká už 80 minút. Naposledy napol sieť za tribúnou A7 Lukáš Kašpar, ktorý v stretnutí s Novosibirskom vyrovnával na 2:2. Slovan napokon svojmu súperovi  1.9. 2015 podľahol 2:3. Nevieme čím to je, ale Slovanu to tam nepadá. Najbližšie budú mať belasí možnosť zmeniť túto nelichotivú štatistku v stretnutí proti Nižnekamsku v pondelok 28.9.

Vystúpenie Miklíka

Prvý duel v drese Slovana má po návrate z Chaborovska Michel Miklík. Bolo vidno, že dlhšie nehral súťažný zápas, na ľade to ešte nebolo ono. Miloš Říha mu počas stretnutia hľadal miesto v zostave. Od úvodu nastúpil s českým duom Nedorost Kašpar, aby stretnutie dohrával po boku Bartoviča so Surovým. Od Miklíka čakáme viac aktivity po krídlách, podporenej jeho povestnou strelou švihom, ktorá ho zdobí. V stretnutí ani raz neohrozil Erikssona v bráni hostí. Miklík ešte potrebuje zopár zápasov, aby sa s tímom zohral, veríme, že do zvyšku sezóny bude prínosom. Aj keď bránku neohrozil, podieľal sa druhou asistenciou na vedúcom góle Lukáša Kašpara, otvoril si tak bodové konto v drese Slovana hneď vo svojom prvom vystúpení.

Bojovníci vo štvrtom útoku

Marek Viedenský od úvodu sezóny začal nastupovať vo štvrtom útoku s Pavlom Skalickým a Patrikom Lušňákom. Táto formácia si často dokázala vytvoriť tlak, gólovo však jej krídelníci mlčia. Strelecky sa v sezóne chytil zatiaľ iba ich vedúci Viedenský, ktorý však v stretnutiach menil svoje postavenie v útočných formáciach. Miloš Říha často stiahol hru na tri päťky, Mareka Viedenského posúval vyššie. V zápasoch táto formácia do bodky plní svoju úlohu, aktívnym napádaním znepríjemňuje súperovi život. Ich výkon sa nám proti Rige páčil.  Lušňákovi by sme prvý gól v KHL dopriali. Skalický sa ešte musí viac oťukať, ale jeho mladícka drzosť dodáva tomuto útoku ten správny cveng.

lusnak

Strelecká mizéria z domáceho ľadu

Slovan okrem zápasu s Novokuzneckom, doma veľa gólov nedal. Zato konštrukciu brány triafa takmer so železnou pravidelnosťou v každom zápase. Diváci na štadióne videli v sezóne 2015/2016 v sieti súpera iba 18 gólov v ôsmych dueloch, čo činí priemer 2,25 gólu na zápas. V dlhej presilovke päť na troch si Eriksson dobre postavil svoju bránu. Najprv Barker opečiatkoval dolnú časť brány, aby v zápätí Švarného strela skončila na spojnici Švédovej svätyne  Z ostatných stretnutí by o tom mohli rozprávať Nagy, Nedorost, Kašpar  Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným, ale do nekonečna ho hosťujúci brankári mať nemôžu. Pri týchto strelách rozhodujú často centimetre. Slovan by často v zápasoch takýto šťastný gól potreboval, aby ho nakopol a diváci by boli svedkami viacero gólov v súperovej sieti. V podobe Brusta i Garnetta majú v bráne istotu.

Rock n roll

Je radosť sledovať súhru oboch Slovnicov na ľade. Obaja si často pomáhajú v súbojoch pri mantineli, v prečísleniach sa vidia aj na slepo. Rok Tičar sa stal hrdinom v predĺženi, keď po strele Tomáša Starostu pohotovo dopravil puk do siete. Bola to odmena za jeho hru v zápase, ako aj menšie zadosťučinenie, keď nedokázal napraviť chybu Švarného na modrej čiare a zabrániť Sestitovi pri prihrávke na vyrovnávajúci gól Rigy na 2:2 v závere. Z ľadu odchádzal sklamaný, ale všetko si vynahradil v predĺžení. Patril medzi najaktívnejších strelcov, súperovho brankára ohrozil trikrát. V nadstavenom čase najprv nahrával do šance Jegličovi, aby napokon o osude celého zápasu rozhodol svojim prvým gólom na domácom ľade v sezóne.