Päť postrehov zo zápasu so Severstaľom Čerepovec

Hokejisti Slovana si v piatom zápase sezóny 2018/2019 pripísali prvé víťazstvo. V stretnutí chudobnom na góly si poradili s Čerepovcom 2:1. Toto víťazstvo videlo 5162 divákov, ktorí tentokrát nevideli pekný zápas, v ktorom sa ale toho udialo dosť.

Víťazná premiéra

Týmto heslom sa môže pochváliť debutant v základnej zostave Lukáš Klok. Už počas rozcvičky bola na ňom vidieť odhodlanie a chuť do hokeja. Po zranení ruky nastúpil v druhej obrane. Od úvodu zápasu, ho bolo na ľade vidno. V súbojoch bol dôrazný, v útoku sa dokonca dostal do dvoch zaujímavých príležitostí. Hlavne tá druhá mohla skončiť gólom do šatne, keď ho v čase 19.59 jeho krajan Dominik Furch vychytal. Napokon bol so štyrmi strelami najlaktívnejším strelcom svojho mužstva.

Ubránené presilovky

Slovan dnes hral niekoľko oslabení. Rozhodcovia tentokrát zápas mali pevne v rukách, pískali podľa pravidiel. Belasým hra v oslabeniach príliš nejde, po tomto zápase si vylepšili percento úspešnosti oslabení na 68.2%. Proti Čerepovcu Slovan v oslabení dobre korčuloval, vytláčal súpera zo streleckých možností. Blokoval strely, ak strela prešla, v bránke stál pozorný Čiliak. Slovan si musí dávať pozor na striedania, pretože takmer v každom zápase za tento technický priestupok bol poslaný do oslabenia. Zvládnutá hra v početnej nevýhode dnes pomohla Slovanu k zisku dvoch bodov.

Prvý, prvá, prvé

Aj keď Slovan vyhral, treba povedať, že výkon mužstva nebol ideálny. Momentálne berieme za prvé víťazstvo v ročníku dva body, tie Slovan potreboval ako soľ. Okrem toho, že zaznamenal prvé víťazstvo,  prvýkrát v zápase viedol. Využil prvú presilovku v sezóne, keď Sukeľ aj za pomoci hosťujúcej obrany prekonal Furcha. Bol to jeho prvý gól v sezóne. Podobne ako Sukeľ, aj Adam Liška si otvoril strelecký účet v KHL. Treba povedať, že išlo o najkrajší moment zápasu. Po rýchlej a hlavne presnej prihrávke prišla strela od Adama Lišku z prvej. Tá po Grmanov clonení skončila v bráne. Hlavní rozhodcovia po konzultácii s videorozhodcom tento, pre Slovan mimoriadne dôležitý gól „do šatne“ uznali.

Zahodené šance

Nedá sa povedať, že by mal súper v zostave veľké hviezdy. Medzi najväčšie patril Zach Boychuk, ktorému diváci pri hymne zatlieskali. V zápase ho bolo najviac vidno, napokon po góle „zo šatne“ vykresal pre svoj tím nádej na lepší výsledok. V prvej tretine hostia mohli ísť niekoľkokrát do vedenia. Šance, ktoré nedali ich napokon museli mrzieť. V zápase okrem toho dvakrát trafili žrď, raz dokonca Ashton, po peknej Boychukovej nahrávke netrafil odkrytú bránu, čím definitívne urazil „pani šťastenu“.

Výborný Čiliak

Marek Čiliak už proti Lokomotivu predviedol veľa úspešných zákrokov. Hoci inkasoval štyri góly, tréner Országh mu dal príležitosť aj proti Severstaľu. Od prvej minúty bol v plnej permanencii, musel čeliť viacerým strelám súpera. Vďaka nemu Slovan proti Čerepovcu neprehral, ten mal niekoľko stopercentných šancí, ktoré volali po góle. Samotní hráči súpera, už dvíhali ruky nad hlavu, Marek Čiliak bol proti.  Slovenský reprezentačný brankár podržal svoje mužstvo, škoda že inkasoval hneď v úvode záverečnej tretiny.

Pridaj komentár