BK Slovan s prehrou pod Tatrami

Bam Poprad – BK Slovan Bratislava 67:55 ( 21:18, 15:8, 19:15,12:14)

Po dvoch výhrach v rade, cestoval Slovan do Popradu s ambícou bodovať. Po vyrovnanej prvej štvrtine zaostával Slovan iba o tri body. V tej druhej sa podarilo domácim odskočiť na sedem bodov, aby po polčase viedli o desať bodov 36:26. Tento náskok sa zdal byť rozhodujúci, belasým sa v druhom polčase nepodarilo zápas zvrátiť.

Najlepšou strelkyňou Popradu bola s 15 bodmi Hadáčová, na strane Slovana sa najviac darilo Talajkovej s 16 bodmi.

BK Slovan:

Križmová 1, Mlynarovičová 0, Slezáriková 8, Talajková 16, Zarevúcka 12
(Dulová 6, Vargová 5, Marcová 4, Turzáková 3, Lavríková 0, Tarkovičová 0)

Danilo Rakočević – tréner BK Slovan

Bohužiaľ, my sme  v sobotu nenastúpili s energiou, ktorú sme mali posledné dva zápasy. Bolo pre nás ťažké odohrať tri stretnutia na vyššej úrovni. Gratulujem súperovi k víťazstvu, v nedeľu oddychujeme a v pondelok pokračujeme v tréningu.

Marta Vargová   – kapitánka BK Slovan

„Žiaľ, prispôsobili sme sa súperovmu tempu a to sa ťahalo počas celého zápasu. Nepremieňali sme vyložené šance a tak sa stretnutie vyhrať nedá. Naša sila je v rýchlej hre, čo sme neukázali. Musíme dať hlavu hore, poučiť sa z chýb a vyhrať ďalšie zápasy.