Preview: HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava

Bratislavský Slovan čaká v utorok 11.augusta ďalší prípravný zápas. Po konfrontácii so súperom účinkujúcim v KHL sa o 18.00 predstaví v DRFG Aréne proti Komete Brno, s ktorou doma 4. augusta zviedol víťazný súboj. Víťazstvo Slovana 5:4 sn režírovali Slovinci v belasom drese, ku ktorým výborne zapadol Andrej Šťastný.  Napriek tomu zverenci Aloisa Hadamczika zanechali v Bratislave sympatický dojem. Slovan musí mrzieť strata koncentrácie v tretej tretine, v ktorej až trikrát inkasoval, stratil tým svoj dvojgólový náskok v zápase.

Zatiaľ čo Kometa od 4.8. neodohrala žiaden ďalší prípravný zápas, belasí stihli v priebehu troch dní ďalšie dva zápasy. Zlín pokorili 3:2 sn, Medveščak Záhreb bol nad ich sily, podľahli mu 1:3. V deň zápasu proti Medeščaku sa Slovan dohodol na novej zmluve s Michalom Sersenom, ktorý mal pôvodne už proti Medveďom v sobotu nastúpiť. Jeho štart sa odložil.

Brnenská odveta bude zaujímavá aj z fanúšikovského hľadiska, do Brna sa chystá početná skupina priaznivcov Slovana.

Slovanu sa v minulosti na brnenskom ľade zvyklo dariť. V roku 2014  raz vyhral raz remizoval. Ešte v sezóne 2011/2012 sa podarilo belasým v Brne zvíťaziť 2:1.

26.08.14 HC Kometa Brno HC Slovan Bratislava 2 : 2 (Góly Slovana: Hudáček, Jeglič)
20.02.14 HC Kometa Brno HC Slovan Bratislava 2 : 3 (Góly Slovana:  J. Mikuš, Brejčák)
(2 : 2)
08.09.11  HC Kometa Brno  HC Slovan Bratislava  1:2

 

Zostava:

Brust (Pavlas), Starosta, Švarný – Mihalik, Luža – Frolo, Kozák – Valach, Sersen – Rosandič, Jeglič, Tičar, Šťastný – Puliš, Murley, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák – Bulík, Protasenja, Skokan – Petráš

Pridaj komentár