Preview: Medveščak Záhreb vs. HC Slovan Bratislava – zápas č.3

Len jeden deň po smolnej prehre doma s chorvátskym účastníkom KHL mali naši chlapci na zotavenie sa a nabratie nových fyzických, ale hlavne psychických síl. Hneď na to nasadli do klubového autobusu, aby sa presunuli niečo vyše 400 kilometrov južnejšie do Záhrebu a znova stretli s rovnakým súperom. Nutno podotknúť, že konečne po dlhej sérii prehier pred vlastným publikom budú dnes o 18:30 môcť na štadióne súpera zhodiť zo seba tú „deku“ nervozity a zodpovednosti pred vlastnými fanúšikmi (aspoň teda dúfajme).

Túto sezónu náš najčastejší súper nás v stredu vyškolil z efektivity, keď z chabých 17-tich striel dokázal vyťažiť štyri góly a tak otočiť zápas. Naši chlapci sa snažili, triafali však, s výnimkou Laca Nagya, iba tyčky. 44 striel a iba jeden gól, to je tvár belasích z posledných zápasov.

Nový tréner Petri Matikainen po prehranom zápase sľuboval, že dnes chce hrať lepšie a najmä efektívnejšie. Bude to mať však ťažké. Za tých pár dní je náročné, ba takmer nemožné zmeniť v hlavách hráčov taktiku a mentalitu, ktorú do nich vyše dva roky vštepoval tréner Rostislav Čada. Navyše keď prišiel do Slovana takpovediac „na blind“, nakoľko predtým zápasy belasích nesledoval a hráčov vôbec nepozná. Ako spomínal tento fínsky kouč už na tlačovke, až na Ivana Baranku nepozná hráčov v kabíne a musí sa s nimi najprv poriadne zoznámiť, aby vedel s nimi pracovať. Verme, že sa jeho práca prejaví čo najskôr a prinesie niečo z fínskeho hokeja do našich radov. Neostáva nám nič iné, len veriť, že ich Petri stihol pripraviť dobre a podľa svojich metód a že to tým „medveďom“ dnes oplatíme. Vráťme našich divákov a fanúšikov späť na tribúny!

Viac o našom súperovi sa môžte dočítať v predošlom preview: https://www.slovanpositive.com/preview-hc-slovan-bratislava-vs-medvescak-zahreb-zapas-c-2/

Zápas už tradične odvysiela český športový kanál Sport2.

Zostava:

Janus (Backlund) – Sigalet, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Baranka, Foster, Bartovič, Surový, Murley – Starosta, Štajnoch Hudáček, Tičar, Jeglič – Brejčák, Lunter, Šťastný, Netík.

Pridaj komentár