Preview: ŠK Slovan Bratislava vs. FC DAC 1904 Dunajská Streda

V poslednom zápase 22. kola, privíta Slovan na Pasienkoch nevyspytateľnú Dunajskú Stredu. Stretnutie začína o 19.00, Slovan v prípade víťazstva môže v ligovej tabuľke poskočiť na tretiu priečku. V ligovom kole zaujala najtesnejšia prehra Žiliny na ihrisku Spartaka Trnava, čo využil Trenčín, ktorý sa po výhre nad Zlatými Moravcami dotiahol na vedúcu Žilinu.

Screenshot_6

 

ŠK Slovan 

V utorok 10.3. Slovan odohral niekoľkokrát odložené derby s Trnavou zo 14. kola. Po remíze 1:1 sa obaja súperi rozišli zmierlivo. V týždni zaujala správa o dohode Slovana s Markom Milinkovičom o jeho opätovnom pôsobení v belasom drese. Kapitán tímu Martin Dobrotka priznal, že hráč Markových kvalít Slovanu pomôže. Verí, že ak Slovan zlepší koncovku, bude proti Dunajskej Strede úspešný. Do zostavy by sa mohol pre trest zažlté karty vrátiť Lester Peltier.

DAC Dunajská Streda

V zime prišlo v tíme k viacerým zmenám. Na lavičke Mikuláša Radványiho vystriedal Tomislav Maric.  DAC v zime ulovil zaujímavú posilu do obrany  Na  Žitný ostrov prišiel niekoľkonásobný reprezentant Slovanska – Ľubomír Michalík, . V Dunajskej Streda hrá viacero futbalistov, ktorí v minulosti obliekali belasý dres – Otto Szabó, Peter Štepanovský, Ákos Szárka. V zime si to zo Slovana do Dunajskej Stredy namierili brankár Poláček a útočník Matejka. 

Vzájomné zápasy z ostatnej sezóny

21.09.14 Dun. Streda Slovan Bratislava 1 : 1
22.03.14 Slovan Bratislava Dun. Streda 2 : 1
29.09.13 Dun. Streda Slovan Bratislava 1 : 2
12.07.13 Slovan Bratislava Dun. Streda 1 : 1

 

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Krnáč – Jablonský, Gorosito, Saláta, Čikoš, Dobrotka, Štefánik,Simonič, Kubík, Peltier, Zreľák.

 

Ako dopadne stretnutie podľa bývalého obrancu ŠK Slovan – Maroša Puchnera?

„Myslím si, že Slovan vyhrá, nakoľko musí už doma vyhrať! Dunajská Streda je však nebezpečný súper, ktorý môže prekvapiť. Určite to nebude ľahké stretnutie. Očakávam ťažký zápas, ale Slovan by ho mal zvládnuť.“

Pridaj komentár