Ruské ministerstvo upravilo kvótu cudzincov, Nižnekamsk má problém

Krátko pred štartom nového ročníku  2015/2016 v ruskej KHL sa na verejnosti objavila nová správa o statuse legionára v ruskom mužstve. Podľa vyjadrenia ministra športu Vitalija Mutka, od novej sezóny 2015/2016 budú Bielorusi a Kazaši braní ako cudzinci v ruských kluboch. Tento návrh odsúhlasilo vedenie KHL  V jednom mužstve môže nastúpiť maximálne päť legionárov. Tento fakt zaskočil viaceré celky, ktoré majú vo svojom tíme viacero Bielorusov či Kazachov.  Uvádza ruská agentúra TASS.

K danej  situácii sa vyjadrili aj niektorí hráči. „Ak nás označia za legionárov a kluby s nami tým pádom ukončia zmluvy, kto nám zaplatí kompenzáciu?“hovorí pre denník Sport-Express kazašský brankár Vitalij Kolesnik z Jaroslavle. „Všetci sa poctivo pripravujeme a plníme povinnosti. Kde nájdeme prácu, nakoľko je všade plno? Máme deti, rodiny, záväzky. Nechápem, prečo k niečomu takému prichádza týždeň pred ligou.  Ak tak s tým mali prísť po sezóne, alebo aj skorej. Hovoríme po rusky, žijeme tu roky. Som za, aby Kazachom a Bielorusom KHL nezakazovali,“ dodáva na záver Kolesnik.

Torpedo Nižnij Novgorod má v tíme Bielorusov Andreja Kosticyna i jeho bratra Sergeja, k tomu ďalších legionárov. Po vyhlásení ministerstva športu ale platí, že budú uvedení bratia považovaní za cudzincov. Podobné problémy majú v Neftekhimiku Nižnekamsk, kde majú po novom až osem legionárov.

Pridaj komentár