Slovanistky v Lige majsteriek proti obrovskému favoritovi

Piatkový žreb Ligy majsteriek rozhodol o tom, že súperom futbalistiek Slovana Bratislava na turnaji prvého kvalifikačného kola prestížnej súťaže bude kazašský šampión BIIK Kazygurt Šymkent. Výsledok žrebu pre belasé rozhodne nie je milosrdný. Do cesty im totiž postavil extrémne náročného protivníka, ktorý má najväčší koeficient zo všetkých 43 účastníkov majstrovskej vetvy úvodnej fázy ženskej Ligy majstrov. Slovanu patrí v hodnotení koeficientu 25. miesto a len tri priečky ho delili od toho, aby figuroval v lepšej spoločnosti nasadených tímov.

Kazygurt viackrát v TOP 16 Ligy majsteriek

Kazašská liga sa hrá systémom jar – jeseň. Klub z mesta Šymkent vlani získal ôsmy titul v rade a aj v aktuálnom ročníku bez straty bodu suverénne kraľuje priebežnej tabuľke. V predchádzajúcich piatich sezónach sa štyrikrát prebojoval až do osemfinále Ligy majsteriek a raz skončil v šestnásťfinále. Vo svojom kádri má popri kvalitných domácich hráčkach aj množstvo legionárok z rôznych kútov sveta. Dejisko turnaja so štyrmi účastníkmi, ktorý sa hrá vyraďovacím spôsobom, zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené. Každý tím sa predstaví v dvoch súbojoch. Slovanistky čaká semifinálová konfrontácia s Kazygurtom 18. augusta a o tri dni neskôr budú čeliť buď škótskemu Glasgowu City alebo maltskej Birkirkare.

Nový herný systém

Liga majstrov žien sa od tejto sezóny hrá v novom formáte. V prvom kvalifikačnom kole sa od 18. do 21. augusta uskutočnia štvorčlenné turnaje, ktoré sa hrajú vyraďovacím systémom v domácom prostredí jedného z ich účastníkov. Najprv sú na programe semifinálové stretnutia. Ich víťazi sa následne predstavia vo finálovom súboji a porazení si zmerajú sily v zápase o tretie miesto. Do ďalšej fázy postúpia iba víťazi jednotlivých pätnástich turnajov.

Foto: glasgowcityfc.co.uk + uefa.com

Pridaj komentár