SKA si poradil so Slovanom, rozhodol v druhej tretine

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 6:1 (1:1,5:0,0:0)

Góly: 6. Dadonov (Šipačov, N. Gusev), 24.Belov (N. Gusev), 33. Hersley (Šipačov), 34. J. Jakovlev(Vojnov, Kovaľčuk), 37. N. Gusev (Dadonov, Šipačov), 40.J. Jakovlev (Dadonov, Šipačov) – 18. M. Hlinka (Nedorost,Ďaloga)

SKA Petrohrad: Koskinen (51.Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, Chafizullin, Čudinov, Jakovlev, Hersley, Rykov, A. Belov – Kovaľčuk, Daciuk, Barabanov – Gusev, Šipačov, Dadonov – Moses, Koskiranta, Dergačov – Kablukov, Prochorkin, Ketov

HC Slovan Bratislava:Brust (41.Pogge) – Meszároš, Rosandič, Starosta, Plastino, Bačík, Ďaloga, Pokorný – Nedorost, Jeglič, M. Hlinka – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – Skalický, Lušňák, Vopelka – Šiška
Rozhodca: Beliajev, Sidorenko – Misiur, Palej. Vylúčenia: 4:6. Využitie: 4:0.

Slovan nezačal proti favoritovi zle, doplatil na vyhodenie puku, po ktorom sa domáci ujali presilovkovým gólom Dadonova vedenia. SKA mal v prvej časti viac z hry, belasých držal Brust, ktorý viackrát výborne zasiahol. V 9.minúte mu pomohla po Šipačovovej strele konštrukcia brány. Keď nezvýšil na dva nula ani Kovaľčuk, prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu Slovana. Po Nedorstovej práci sa presadil Hlinka.

Druhá tretina Slvoanu vôbec nevyšla. Nedal si pozor na disciplínu, čo hráči SKA dokonale využili, keď zaznamenali v početných výhodách až tri góly. Slovan sa do šancí dostával iba sporadicky, v jednej z nich trafil Cheechoo brvno Koskinenovej brány. SKA napokon vyhral druhú tretinu 5:0, keď v samom závere druhej časti stanovil na 6:1 svojim druhým gólom v zápase Jakovlev.

Do tretej tretiny nastúpil v bránke Slovana Pogge. Ten musel čeliť Mosesovi, ktorý sa pred jeho bráu preháčkoval od červenej čiary. Vzápätí zmaril tutovku Barabanovi, ktorého do šance vyzval Kovaľčuk. V polovici tretej časti vymenil Koskinena Šesťorkin. V 55. minúte neuznali rozhodcovia gól Barabanovi, keďže Prochorkin stál v bránkovisku. Nedorost v samom závere trafil tyč, Pogge v tretej časti neinkasoval.

Pridaj komentár