Naša láska jediná, je belasá rodina!

Pred stretnutím šlágra celej sezóny, ktorý sa hrá v nedeľu o 17:00 na Pasienkoch, prijalo výzvu na podporu futbalistov ŠK Slovan niekoľko klubov pod značkou Slovan. K výzve sa pripojili HC Slovan Bratislava, HBT Slovan Bratislava, BK Slovan Bratislava či RC Slovan Bratislava. Teda od hokejistov, hokejbalistov, basketbalistky až po ragbistov. „Ďakujeme a zároveň sa tešíme z podpory zo strany klubov. Všetci spolu sme slovanisti a musíme ťahať za jeden povraz. Ceníme si ich podporu a zároveň sme presvedčení, že aj vďaka ich podpore bude v nedeľu na štadióne tohoročná najvyššia návšteva na Slovane. Veríme, že sa pridajú všetci,“ povedal na margo výzvy PR riaditeľ klubu Tomáš Straka.

„Jednoznačne sa pridávame k mobilizácii slovanistov, ktorú vnímame a cítime. ŠK Slovan potrebuje v nedeľu podporu a celý nás klub 1.RC Slovan Bratislava bude pri tom. Chystáme sa všetci na zápas, podporiť Slovan, pretože aj my vnímame, že Slovan je len jeden a to bez rozdielu o aký druh športu ide.“ vyjadril súdržnosť prezident ragbistov Daniel Puha

V hľadisku zápasu budú s najväčšou pravdepodobnosťou aj viacerí hráči širšieho kádra HC Slovan Bratislava. Aj oni sa pridali k výzve. „Keď som mal 6-7 rokov, môj víkend s otcom a dedkom vyzeral nasledovne: najprv na Tehelné pole pozrieť sa na Vencela, Pivarníka, Ondruša, Čapkovičovcov, Jokla, Masného, či Švehlíka, potom cez zmrzlinu v „Jame“ na zimák za Kuželom, Bukovinským, Nedomanským, Haasom, či neskôr bratmi Šťastnými,“ priznal sa marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda. „Tehelné pole už istý čas, žiaľ, nemáme, ale spoločná láska a vášeň pre Slovan zostala, a určite nie len mojej generácii,“ dodal.

Podporu vyjadril aj ženský basketbalový klub, ktorého cez víkend čaká rozhodujúci zápas v boji o záchranu. „Basketbalistky Slovana Bratislava sa pridávajú k výdatnej podpore od všetkých fanúšikov Slovana – futbalových, hokejových, hokejbalových, basketbalových, či rugbyových,“ píše sa na oficálnom webe BK Slovan.

K výzve sa s radosťou pripojili aj ďalší slovanisti, konkrétne hokejbalový klub HBT. Aj tých čaká v sobotu a veríme, že aj v nedeľu, zápas play-off. „Slovan je v každom z nás a aj my hokejbalisti podporujeme našich kolegov od zeleného trávnika a veríme, že v nedeľu sa na Pasienkoch bude tešiť iba jedno mužstvo. Mužstvo v belasých dresoch!,“ veria kolegovia z hokejbalového ihriska.

Už v týždni rozbehol futbalový klub kampaň na podporu návštevnosti, ktorá veríme, že bude najlepšia v tejto sezóne. Slovan hrá o titul a napriek všetkým úskaliam a Pasienkom je dôležité, aby prišiel každý, ktorému v žilách prúdi belasá krv. Zápas sa hrá v nedeľu o 17:00. „Chcem sa poďakovať všetkým klubom Slovana za ich podporu, veľmi nás to teší. Verím, že aj ich podpora priláka v nedeľu ešte viac fanúšikov Slovana, ktorých naši hráči budú veľmi potrebovať. Zároveň náš klub bude držať palce našim basketbalistkám v boji o záchranu, hokejbalistom v play off a taktiež rugbistom zo Slovana v boji o majstra proti Slávii Košice. Hokejovému Slovanu želáme čo najlepšiu prípravu do novej sezóny v KHL a nech je ešte úspešnejšia, ako tá predchádzajúca “, vyjadril poďakovanie a podporu viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár