V Apríli najlepší futbalisti Slovana

Mesiac apríl býva pre svoje špecifický pre premenlivé počasie. Niektorí zástupcovia Slovana počas tohto obdobia predvádzali striedavé výkony, iní si naopak načasovali dobrú formu.

ŠK Slovan

Futbalistom sa v apríli podarilo vyhrať päť ligových duelov v rade. Potešil návrat streleckej formy Adama Zreľáka, ktorý si v apríli pripísal tri ligové góly, a jeden pohárový. Dobrá forma zastihla aj nestárnucého Roba Vitteka, ten si podobne ako Zreľák pripísal za toto obdobie štyri góly. O miesto v základnej zostave príkladne zabojoval Crnkič, ktorý v zime podpísal so Slovanom zmluvu do konca aktuálnej sezóny.  V drese A-mužstva sa proti Skalici gólov presadil iba 17-ročný Kevin Kele. Slovan skvelú ligovú sériu žiaľ nepotvrdil vo finále Slovnaft cupe, kde prehral s Trenčínom 1:3.

Vittek

ŠK Slovan juniori

Mladí Slovanisti v zápasoch v nadstavbovej časti čakajú na svoje prvé víťazstvo. V stretnutiach viackrát prehrali iba tesne, pre mnohých boli tieto stretnutia obrovskou školou.

HC Slovan  

Pre hokejistov Slovana bol apríl mesiacom oddychu, či  prípravy na Majstrovstvá sveta v hokeji. Slovincom Jegličovi s Tičarom sa podarilo postúpiť z B kategérie. Do záverečných výberov sa dostali viacerí naši hráči. Slovensko budú reprezentovať Michal Sersen, Ivan Švarný , Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský, v drese Česka sa predstaví Tomáš Kundrátek, či odchádzajúci hráč zo Slovana Lukáš Kašpar. Okrem hráčov, ktorí so Slovanom predĺžili zmluvy v marci: Švarný, Šťastný, Viedenský, Skalický, Jeglič, sa vedenia v apríli dohodlo na novej dvojročnej zmluve s Brustom, o rok predĺžili Nedorost so Sersenom.


MG_9764-820x497

HBT Slovan

HBT ukončili základnú časť na šiestom. V posledných dueloch pred jej skočneí  zvládli v oklieštenej zostave dôležitý duel s Iepurii DNV. V záverečnom kolo si poradili s Bčkom Jokeritu. Škoda zaváhaní v ostatných zápasoch, do play-off by belasí mohli vstúpiť z vyššej priečky. Takto pavúk určil Slovanu súpera v prvom kole hokejbalistov Lizards Stupava.

BK Slovan

BK Slovan narazil v boji o piatu priečku na Bansku Bystricu. V sérii hranej na tri víťazstvá sa o víťazovi rozhodovalo až v poslednom piatom zápase. Ten zvládli Bystričanky, ktoré posunuli Slovan do boja o konečnú siedmu pozíciu. V nej sa Slovan stretol s Popradom.

DSCN2656

1.RC Slovan 

Slovan sa predstavil na 4.kole Majstrovstiev Slovenska v „sedmičkovom „rugby – Memoriál Tonyho Puverle. Nenadviazal na výkon z marca, kde dokázal síce v XV. zdolať Trnavu, obsadil tretie priečku.

Ženy a juniorky Slovana

Tak ako, ženám aj juniorkám jarné zápasy v lige vyšli. Podobne ako hráči A-mužstva Slovana, aj ony dokázali v lige zaznamenať úspešnú víťaznú sériu. Rovnako ako muži , ani ženy neuspeli vo finále národného pohára, keď nestačili na Bardejov.

Brickfield

Pre bejzbalistov Slovana sa v apríli začala nová sezóna. Úvodne zápasy s Angels Trnava im nevyšli, v ďalších dueloch sa proti Apollu B rehabilitovali.

Tím mesiaca: ŠK Slovan Bratislava

Hviezdy mesiaca: Adam Zreľák a Robo Vittek

Zápas mesiaca: ŠK Slovan – Spartak Trnava 4:1

Gól mesiaca: hlavička Adama Zreľáka do Jakubechovej brány

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne – forma hráčov A mužstva Slovana

negatívne – čakanie na prvé body juniorov v nadstavbobej časti Doxxbet lige západ

Prepadák mesiaca: návštevy na domácich zápasoch Slovana

ŠK Slovan Bratislava 5-2-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 16:7

HBT Slovan 2-3  (legenda: výhra-prehra), skóre 17:18

BK Slovan 3-2-5  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 458:526

Brickfield 2-2  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 40:37

1.RC Slovan  1-2 (legenda: výhra – remíza – prehra) skóre 25:62

ŠK Slovan juniori: 0-0-4 (legenda: výhra – remíza – prehra) 1:9

Ženy Slovana  4-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra) skóre  12:2

 

 

Pridaj komentár