Slovan ukončil spoluprácu s dvomi hráčmi, Hrnčár odchádza na hosťovanie

ŠK Slovan sa ešte na začiatku prípravy dohodol na ukončení spolupráce so stopérom Milanom Rundičom, ktorý následne zamieril do českého klubu MFK Karviná. Kornel Saláta sa dohodol na pôsobení v Maďarsku, kde bude obliekať dres Haladásu. Mladý záložník David Hrnčár bude na jar hosťovať v mužstve FK Pohronie. Do mužstva pribudol Richárd Guzmics. V priebehu prípravy sa vedenie dohodlo na ukončení kontraktu s ďalšími dvomi hráčmi. V Slovane nebudú ďalej pokračovať stredopoliari Ricky van Haaren a Mitchell Schet.

„Títo hráči mali v doterajšom priebehu sezóny minimálnu zápasovú minutáž a nemalo zmysel držať ich v kádri na úkor hráčov, ktorí disponujú vyšším potenciálom. Preto sme sa s Van Haarenom, Schetom a už dávnejšie aj s Rundičom dohodli na predčasnom ukončení kontraktov. Z pohľadu odchodov je momentálne otázna budúcnosť Filipa Hološka, s ktorým naďalej rokujeme ohľadom jeho pôsobiska v jarnej časti sezóny,“vyhlásil pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Na sústredenie do Turecka odletelo týchto 24 hráčov:

Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský, Mitch Apau, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Richárd Guzmics, Adam Laczkó, Jurij Medveděv, Arťom Suchockij, Aleksandar Čavrič, Dejan Dražič, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Adam Jackuliak, Marin Ljubičič, Moha, Nono, Denis Potoma, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Boris Cmiljanič, Andraž Šporar

Je možné, že káder ešte v priebehu prípravy doplnia posily. „Riešime posilnenie pozície ľavého krajného obrancu, aj tento post chceme mať zdvojený. O prípadných ďalších zmenách v kádri budeme informovať prostredníctvom našich komunikačných kanálov,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár