Vittek: Slovan ma poslal do veľkého futbalu, boli to moje začiatky a chcel som, aby tu bol aj môj koniec

Na zápas proti Seredi, ktorý belasí odohrajú v piatok 24.5.o 19.00 sa teší každý fanúšik Slovana. Nielenže Slovan prevezme majstrovský pohár, ale v tomto stretnutí v jeho drese nastúpi aj odchovanec Slovana Róbert Vittek. Každá legenda si zaslúži dôstojnú rozlúčku. Kanonier Slovana definitívne ukončí svoju úspešnú futbalovú kariéru v klube, v ktorom herne vyrastal a spájal sa s ním celý jeho život. Pôvodne mohol kariéru ukončiť iba v tichosti. Slovan mu však umožnil, aby bol jeho koniec skutočne veľkolepý.

Myslím, že sú tu podstatne väčšie legendy. Som však rád ako Bratislavčan, že klub na žiadnu z nich nezabúda, to je správne,“ povedal pre klubový web Róbert Vittek a pokračoval: „Chcem sa poďakovať tým, ktorí mi dali túto možnosť splniť si sen zahrať si na tomto nádhernom štadióne a zároveň povedať veľké ďakujem trénerovi, ktorý ma pustí na ihrisko a umožní mi to zažiť. Zatiaľ to emocionálne až tak nevnímam, všetko to ale zrejme doľahne na ihrisku,“ upresnil super strelec Slovana, ktorý bude mať pri príležitosti storočnice klubu možnosť zodvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej.

Vittek takmer rok nehral, mohol kariéru ukončiť v tichosti, nestalo sa. A hoci do žiadneho súťažného zápasu nezasiahol, trúfa si povedať, že má stále dobrú kondíciu. Už prakticky na dôchodku robí to, čo aj od detstva – športuje. Aktuálne nemám žiadne zdravotné problémy. V kondícii sa udržujem viac na ľade ako na ihrisku. Päťkrát do týždňa sa určite hýbem. Verím si do duelu, lebo vždy sa mi darilo na Tehelnom poli. Na nejakú minutáž si určite trúfnem. Netrúfam si však povedať, v akej som forme. Nie je to však dôležité, či ju mám. Symbolika je v niečom inom,“ priznal Vittek, ktorý napokon prezradil aj konkrétny počet minút, ktoré by rád odohral. „Desať až pätnásť minút by som isto zvládol, možno to však bude menej,“ povedal z Bratislavy, na ktorého okamžite reagoval tréner Martin Ševela.

Dúfal som, že povie vyššie číslo a trúfa si na viac,“ usmial sa úspešný kouč a doplnil: „Život profifutbalistu nemôžete zo dňa na deň skončiť. Som aj preto rád, že sa udržuje vo forme. Taktiež podotknem, že celá myšlienka posledného zápasu v našom drese je výborná. Musím sa porozprávať o tomto stretnutí aj s hráčmi, lebo s niečím podobným sa možno ešte nestretli. Potom uvidíme, koľko minutáže obdrží. Verím, že to bude pre každého na štadióne veľkolepá oslava, takéto niečo zažijú iba raz za život“.  Ševela, si zatiaľ nie je istý, koľko minút mu na trávniku ponúkne. „Potrebujem si ho najprv otestovať, ako na tom je,“ uvažoval nahlas kormidelník Slovana.

Róbert Vittek prežil úspešnú kariér. Zo Slovanom získal majstrovský titul v sezóne 2013/2014 a prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018). Počas svojej kariéry nastupoval aj za tímy 1. FC Norimberg, LOSC Lille, Ankaragücü, Trabzonspor, Istanbul BB či Debrecín. Nad zahraničím rozmýšľal aj minulý rok. Chcel som si nejaký ten rok zahrať. V zahraničí sa však klub nenašiel a bral som to ako realitu. Život ide ďalej,“ povedal šikovný útočník z Tehelného pola a dodal, že takýto koniec si predstavoval vždy. „Slovan ma poslal do veľkého futbalu, boli to moje začiatky a chcel som, aby tu bol aj môj koniec. Pamätných zápasov za tento klub pre mňa môže byť viacero. Tehelné pole zaplnené proti Trnave bol unikát. Víťazstvá v lige aj poháre, na to sa nedá zabudnúť,“ zaspomínal si Róbert Vittek na svoje účinkovanie v drese Slovana.

Každý futbalista by mal mať predstavu o tom, čomu sa bude venovať po ukončení hráčskej kariéry. „Pozerám sa do budúcnosti a nejaké kroky som už podnikol. Chcel by som však zatiaľ ostať v diplomatickej rovine a viac neprezradiť, tajomne odpovedal Vittek na otázku, či bude v budúcnosti pôsobiť v štruktúrach klubu. „Vždy bude mať u nás dvere otvorené. Keď bude mať záujem pridať sa a uberať sa touto cestou, radi mu nájdeme priestor, je to však na ňom. Ďakujem za všetko, čo pre klub odviedol a ako ho počas kariéry reprezentoval aj v zahraničí,“ doplnil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár