Memoriál Petra Dubovského – Slovan U16 s druhým miestom

V nedeľu 19.5. vyvrcholil devätnásty ročník Memoriálu Petra Dubovského. Víťazom tohto vydareného podujatia sa stali mladší dorastenci (U16) srbského klubu FK Crvena zvezda. V dnešnom finále zdolali mladších dorastencov Slovana Bratislava 2:0. Pre belasých je zisk striebra v konkurencii ďalších piatich tímov z rôznych krajín výbornou odmenou za odvedené výkony.

Pre ŠK Slovan Bratislava je tento memoriál jedinečnou príležitosťou uctiť si pamiatku Petra Dubovského. Celé mužstvo spolu s trénermi ešte v sobotu navštívilo pomník Petra Dubovského a aj takto mu vzdalo úctu.

Devätnásty ročník Memoriálu Petra Dubovského priniesol zaujímavé zápasy v duchu fair-play a bol výbornou konfrontáciou pre všetky zúčastnené tímy i športovým zážitkom pre tých, ktorí si našli cestu na tribúny štadióna

Finálový súboj priniesol opatrný futbal, ako prví mohli skórovať slovanisti, a to prekvapujúco priamo z rohového kopu. Brankár srbského tímu však ešte v poslednej chvíli stihol zasiahnuť na bránkovej čiare. Crvena zvezda sa ujala vedenia po skrumáži v našej šestnástke a v druhom polčase ešte z protiútoku upravila na 0:2. Slovanistom nemožno uprieť snahu, vydali zo seba maximum, na silného súpera však jednoducho nestačili. „Chalanom nemôžem nič vyčítať, na ihrisku nechali všetko. V kútiku duše sme verili, že by sme Crvenu zvezdu mohli zdolať, ale ich kvalita je momentálne niekde inde a na turnaji boli jednoducho najlepší. Myslím si, že z pohľadu kvality to bol doteraz najlepší Memoriál Petra Dubovského. Druhé miesto si preto veľmi ceníme a som presvedčený, že keď budú moji hráči takto pokračovať, veľa z nich sa nemusí obávať o svoju futbalovú budúcnosť,“ povedal pre klubový web tréner belasej U16 Michal Suchomel.

Foto

Na treťom mieste skončila Slavia Praha vedená bývalým známym futbalistom Karelom Pitákom. Pražský tím v súboji o tretie miesto tesne zdolal poľský Górnik Zabrze. Konečnú piatu priečku obsadil maďarský Videoton FC a šiesta skončila napriek sympatickým výkonom azerbajdžanská Qabala SC.

Pre belasých to bola dobrá futbalová škola – v priebehu dvoch dní sa konfrontovali so srbským, poľským i azerbajdžanským futbalom. „Zápasy sa hrali vo vyššom tempe než v lige, súperi boli silnejší a vyspelejší. Veľa sme si z týchto dvoch dní zobrali a získali sme nesmierne cenné skúsenosti. Finálová prehra nás mrzí. Podľa mňa sme na Crvenu zvezdu mali, no rozhodlo, že boli efektívnejší a veľmi dobre organizovaní pri bránení. Pri vysokej kvalite na turnaji si vážime aj zisk striebra. Cením si, že sme získali medailu na takom prestížnom podujatí ako je Memoriál Petra Dubovského. Práve Peter Dubovský je pre nás vzorom a inšpiráciou a jeho osobnosť si veľmi vážime,“ vyhlásil kapitán belasej U16 Lukáš Sečanský.

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený slovanista Rudolf Božik, ktorý však už do finále pre menšie zranenie nezasiahol. „Ďakujem chalanom, bez tímovej súhry by som ocenenie nedostal. Škoda, že sme nevyhrali celý turnaj, to by ma tešilo ešte viac. Treba však uznať, že Crvena zvezda je na vyššej úrovni než naši súperi v lige, veď v priebehu celého turnaja ani raz neinkasovali a mali naozaj výborných hráčov. Môžeme si od nich veľa vziať, napríklad čo sa týka obrannej fázy i v rýchlych prechodoch cez krídelníkov,“ zhodnotil Rudolf Božik.

Priebeh turnaja potešil aj šéftrénera mládeže ŠK Slovan Vladimíra Gálu. „Stretli sa veľmi kvalitné tímy, každé mužstvo ukázalo svoje prednosti a schopnosti. Vo finále rozhodli individuálne kvality, Crvena zvezda zvíťazila zaslúžene. My si od súperov môžeme vziať veľa vecí a inšpirovať sa, srbská škola je vynikajúca po technickej i fyzickej stránke. Z pohľadu kvality to bol zrejme najvydarenejší ročník Memoriálu Petra Dubovského, čo ma veľmi teší,“ vyhlásil Vladimír Gála.

Výsledky druhého hracieho dňa Memoriálu Petra Dubovského:

Zápas o 5. miesto: Qabala SC – Videoton FC 1:2

Zápas o 3. miesto: Górnik Zabrze – SK Slavia Praha 2:3

Finále: ŠK Slovan Bratislava – FK Crvena zvezda 0:2

Konečné poradie:

1. FK Crvena zvezda

2. ŠK Slovan Bratislava

3. SK Slavia Praha

4. Górnik Zabrze

5. Videoton FC

6. Qabala SC

Najlepší hráč: Rudolf Božik (ŠK Slovan Bratislava)

Najlepší strelec: Denis Alijagič (SK Slavia Praha)

Najlepší brankár: Ognjen Lukić (FK Crvena zvezda)

ŠK Slovan na turnaji reprezentovali: Samuel Hapl, Stanislav Mateleha, Marek Mičák, Marek Mydla, Matúš Koseček, Timotej Murcko, Lukáš Sečanský, Kofi Oliver Thorpe, Stanislav Turčánik, Jakub Kazimír, Larion Menyhárt, Richard Hečko, Tobias Čongrády, David Džavoronok, Rudolf Božik, Rastislav Haramia, Filip Zámečník, Peter Dornai, Christopas Kersys, Peter Krútil, Tomáš Kachnič, Matúš Vician

Výsledky prvého hracieho dňa:

A-skupina:

ŠK Slovan Bratislava – Qabala SC 2:1 (góly Božik, Koseček)

Górnik Zabrze – Qabala SC 1:0 po penaltovom rozstrele

ŠK Slovan Bratislava – Górnik Zabrze 2:1 (Thorpe, Džavoronok)

B-skupina:

SK Slavia Praha – FK Crvena zvezda 0:2

FK Crvena zvezda – Videoton FC 2:0

SK Slavia Praha – Videoton FC 5:1

Pridaj komentár