Famózny obrat hokejbalistov, Nitre vrátili požičané

Nitrianski Rytieri B – HBT Slovan Bratislava 4:5 (1:1,0:0,3:4)

Góly a asistencie: 12:26 Myjavec (Kolenčík), 37:19 Myjavec (Janiš) PP , 38:03 Ščasný (Kolenčík) , 38:39 Tothezere Adrián (Tothezere Adam) – 07:24 Divald (Buranovský), 39:30 Furek (Nemec), 39:43 Buranovský (Škultéty, Fumač), 40:17 Fumač (Buranovský), 44:21 Nemec (Škultéty, Furek) PP

Slovan: Sebestyén- Furek, Bouhaddane, Stopiak, Kopecký, Hromek, Jančovič – Divald, Nemec, Buranovský, Škultéty, Rzavský, Fumač, Guba, Jankovič, Lovaš, Habšuda, Post, Krajmer.

Po dvoch týždňoch voľna, kedy sa hokejbalisti Slovana najskôr museli popasovať s odložením zápasu zo strany súpera z Gajar, aby si potom užili voľný žreb v aktuálnom kole, prišiel na rad ligový zápas. V prvom vzájomnom meraní síl podľahli belasí Nitre o gól, súperovi teda mali čo vracať. V prvej tretine otvoril skóre Divald, na jej konci však hostia vyrovnali. V prostrednej časti gól nepadol a v záverečnej sa začali diať veci. Najskôr Nitrania strelili tri góly v priebehu minúty a pol a zdalo sa byť rozhodnuté. Potom však Furek naštartoval nevídaný obrat a takmer v rovnako rýchlom čase ako hostia si Slovanisti pripísali na svoje konto cenné víťazstvo.

Hlasy po zápase:

Michal Drobný, tréner: „Na tento duel sme sa tešili a svedomito pripravovali dva týždne. Úvod zápasu nam vyšiel, viedli sme 1:0, žiaľ súper z ojedinelého útoku vyrovnal a do druhej tretiny sa išlo za stavu 1:1 . Druhá tretina bola v réžii útokov hore-dolu z množstvom šancí na oboch stranách, žial bez gólového efektu. Pred poslednou časťou bolo jasné, že kto strelí gól bude na koni, ale upozornil som hráčov na možné prepadanie v útoku. Ale to, čo sa dialo poslednú tretinu sa málokedy vidí, čomu napomohli aj časté vylúčenia na oboch stranách. Súper strelil počas 80 sekúnd tri góly a o zápase sa zdalo byť rozhodnuté. Náš následný time-out sa ukázal ako rozhodujúci a v priebehu 87 sekúnd sme vyrovnali a navyše sme 39 sekúnd pred koncom pridali víťazný gól. Mužstvo v záverečných siedmich minútach ukázalo charakter, za čo mu právom patrí veľké poďakovanie a dúfam, že nás tento zápas posunie ďalej do tažkých zápasov.“