Úspešný vstup Slovana v boji o piate miesto

BK Slovan Bratislava  – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 73:62 (22:15, 15:20, 23:12, 13:15)

V prvom zápase série hranej na tri víťazné stretnutia privítal Slovan v Dome Športu Banskú Bystricu. Od úvodu sa obom celkom strelecky darilo, za stavu 6:4 pre Slovan zavelila do úniku Križmová, ktorá trojkou stanovila na 9:4. Postupne náskok belasých narastal, v šiestej minúte viedli 20:6. Zdalo sa, že priebeh tohto duelu bude mať jasný scenár. Domáce sa však zasekli, čo využili Bystričanky, ktoré sa vrátili do zápasu, keď upravili na 22:15.  Slovan v druhej štvrtine svojmu súperovi opäť dokázal odskočiť, keď Talajková svojim 15. bodom v zápase zvýšila na 27:19.  Vzápätí sa domáce dostali do kŕču, nedokázali úspešne zakončiť tri útoky v rade, čo využili hostky, ktoré sa nenápadne priblížili na rozdiel štyroch bodov. V 18. minúte prehrávali 35:31, polčas sa skončil tesným dvojbodovým náskokom v prospech domácich 37:35.

Vyrovnaný basketbal pokračoval aj v druhom polčase. Banskej Bystrici sa podarilo po úspešnom trojkovom pokuse vyrovnať na 38:38. Tá sa pokúšala častou streľbou spoza trojkového oblúku držať s domácimi krok, v 22. minúte mali Slovan na dosah, keď prehrávali o bod 42:41. Potom prišla silná dvojminútovka Slovana, ktorý v 24. minúte viedol 48:41 na čo zareagoval tréner hostí oddychovým časom. Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny pridala Marcová tri koše v rade, čím poslala svoje družstvo do 12-bodového trháku. Ten síce Bystričanky stiahli na 10 bodov, ale Mlynarovičová úspešnou trojkou zvýšila na 63:50. Hra sa kúskovala, Slovan mal v 34. minúte na svojom konte štyri fauly,  z čoho profitovali hráčky Banskej Bystrice, ktoré sa snažili so zápasom niečo urobiť. Slovan dobre bránil, aby sa po víťazstve 73:62 ujal vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe v stredu na palubovke Banskej Bystrice.

Zostava:

Talajková, Marcová, Slezáriková, Turzáková, Križmová.

(Dratvová, Zarevúcka, Mlynarovičová, Vargová, Lavríková).

Hlasy po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan: „Zápas to bol vyrovnaný, vyšiel nám jeho úvod, v ktorom sme viedli o 14 bodov. Musíme zapracovať na prístupe a motivácii našich hráčok. V zápasoch, v ktorých sme favoriti strácame koncetráciu, energiu, čo súper využíva v svoj prospech. Získali sme dôležité víťazstvo, v stredu musíme dať do zápasu oveľa väčšiu energiu, agresivitu a zodpovednosť. Pokúsime sa vyhrať, aby sme pred tretím zápasom získali mečbal.“