ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:3 (0:1)

Góly: 58. Mészáros – 43. Van Kessel, 63., 69. Bero

Žlté karty:  Dobrotka – Rodriguez da Silva

Slovan: Perniš – Dobrotka, Saláta, Gorosito, Čikoš – Štefánik, Simovič – Peltier (65. Oršula), Milinkovič, Mészáros (76. Ďuriš) – Zreľák

Trenčín : Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu – Lobotka (24. Lawrence) – Guba (64. Mondek), Koolwijk, Rabiu (81. Kleščík), Van Kessel –Bero

Rozhodovali:  Sedlák – Weiss, Hancko

Diváci:  1550

Šláger kola medzi Slovanom a AS Trenčín, nevidelo na Pasienkoch veľa divákov. Slovan vstúpil do zápasu s cieľom streliť prvý gól. Hostia z Trenčína hrozili od úvodu protiútokmi. Obaja súperi si dávali pozor v obrane, hra sa odohrávala prevažne v strede ihriska, bez väčších šancí na oboch stranách.  V 22. minúte pohrozil Slovan dobrým centrom, ale Dobrotka na Štefánikovu loptu nedočiahol. Trenčania zahrávali v prvom polčase viacero rohov, tie však Slovanitisti odvracali.  V závere polčasu kopali roh aj domáci, k odrazenej lopte a do brejku sa dostal Van Kessel, ktorý lepšie zvládol bežecký súboj s Čikošom, brankár Perniš bol pri jeho strele bezmocný 0:1.

V druhom polčase Slovan zlepšil hru, opticky mal na vrch, ale boli to Trenčania, ktorí nebezpečne podnikali protiútoky smerom k Pernišovej bráne.  Medzi najaktívnejších hráčov v drese Slovana patril Milinkovič, ktorý po hodine hry poslal do šance Čikoša. Jeho strelu brankár hostí kryl, ale na dorážku Karola Mészárosa bol prikrátky 1:1. Nerozhodný stav netrval dlho. Už o päť minút vyšla Trenčanom kombinácia pred 16-tkou, Bero zvýšil na 2:1 pre hostí. Slovan sa dopúšťal viacero chýb, po ktorých musel faulovať. V 73. minúte  po Rundičovom priamom kope sa lopta dostala k Berovi, ktorý zvýšil na 3:1. V závere zápasu mohol Trenčín pridať aj štvrtý gól, ale Van Kessel netrafil bránu.

Jozef Chovanec (tréner Slovana): „Na Trenčín sme sa dobre pripravili a až do 44. min sme so súperom držali krok. Bohužiaľ nás v posledných zápasoch zrážajú do kolien individuálne chyby. Takto sme inkasovali prvý aj druhý gól. Pri treťom to hráč hostí krásne trafil. Cez prestávku sme verili, že sme schopní dostať sa z nepriaznivého stavu. Podarilo sa nám to, lenže potom sme sa opäť položili na lopatky sami. Trenčín bol efektívny, zo štyroch-piatich striel na bránu dal, na rozdiel od nás, tri góly. Chýba nám kvalita v predfinálnej a finálnej fáze, Trenčin dnes mal väčšiu silu aj na stranách, kde má osobnosti dlhodobo podávajúce stabilné výkony.
Nášmu tímu nemožno uprieť snahu, ale to je, žiaľ, málo. Ukazuje sa, ktorí hráči majú perspektívu a naopak, kde máme najväčšie nedostatky. Sami sme nespokojní. Chceme byť úspešní, ale je to otázka času. Mužstvo sa stále buduje, skúšame rôzne varianty. Nejde to hneď mávnutím čarovného prútika. Samozrejme, každý by si želal, aby čas na vybudovanie nového mužstva bol čo najkratší. Šport je však taký, že k výsledkom sa dá dospieť len poctivou prácou. Dôkazom sú aj iné tímy, ktoré si prešli takýmto obdobím.“