Belasé nádeje bronzové na Praga Cupe (FOTO + VIDEO)

Aj keď ligová a pohárová sezóna sa pre všetky vekové kategórie futbalistiek Slovana Bratislava skončila už pred niekoľkými týždňami, naše mladé nádeje sa v uplynulých dňoch predstavili na viacerých kvalitných halových turnajoch.

PRAGA CUP STARŠÍCH ŽIAČOK

Staršie žiačky (kategória do 15 rokov) vybojovali na Praga Cupe v konkurencii siedmich českých družstiev vynikajúce tretie miesto. Počas jednodňového turnaja nastúpili na sedem zápasov, až päť z nich vyhrali, v jednom remizovali a ako zdolané odchádzali iba z jediného. Trénerskej taktovky družstva sa špeciálne na tento turnaj ujala dvojica kormidelníkov žien a junioriek Martin Masaryk s Petrom Mriglotom. Ich zverenkyne si poradili s Plzňou 4:1, Pardubicami 2:0, Lokomotivou Brno Horní Heršpice 6:3, Hradcom Králové 3:2 a v záverečnom vystúpení získali i skalp celkového víťaza turnaja Slavie Praha, ktorú tak ako jediný tím dokázali obrať o body. Belasé prišli o body len za remízu so Slováckom 1:1 a prehru so Spartou Praha 1:3.

Konečné poradie Praga Cupu starších žiačok: 1. Slavia Praha, 2. Sparta Praha, 3. Slovan Bratislava, 4. Slovácko, 5. Hradec Králové, 6. Pardubice, 7. Lokomotiva Brno H. H., 8. Plzeň.

Hráčky Slovana Bratislava na turnaji: Romina Tanglmayerová, Martina Geletová, Sofia Čerňaková, Karen Maková, Tereza Mrocková, Tamarka Morávková, Lívia Múčková, Paulina Hrdličková, Viktória Veselská, Timea Rojnik, Jana Hatinová.

Videozáznam zápasu Slovan – Lokomotiva Brno H. H. 6:3

TURNAJ REGIONÁLNYCH VÝBEROV DO 14 ROKOV

V Bardejove sa uskutočnil turnaj regionálnych výberov dievčat do 14 rokov, ktorého víťazom sa stal výber Bratislavského futbalového zväzu (BFZ). Členkami víťazného tímu bolo aj päť hráčok Slovana Bratislava, ktoré pár dní predtým získali bronz na Praga Cupe – Lívia Múčková, Karen Maková, Paulina Hrdličková, Timea Rojnik a Sofia Čerňaková. Slovanistky zbierali aj individuálne ocenenia, keď bola najlepšou brankárkou turnaja vyhlásená Paulina Hrdličková, najlepšou hráčkou Lívia Múčková spolu s Novozámčankou Laurou Retkešovou a najlepšou strelkyňou sa s jedenástimi gólmi stala Karen Maková.

Konečné poradie turnaja: 1. BFZ, 2. ZsFZ, 3. SsFZ, 4. VsFZ.

Najlepšia brankárka: Paulina Hrdličková

Najlepšie hráčky: Laura Retkešová (Nové Zámky), Lívia Múčková

Najlepšia strelkyňa: Karen Maková

Najlepšie hráčky turnaja slovanistka Lívia Múčková (vľavo) a Novozámčanka Laura Retkešová (vpravo) s futbalistkou bardejovských žien Máriou Mikolajovou (v strede).

TURNAJ HRÁČOK DO 13 ROKOV V KRZESZOWICIACH

Tím pod hlavičkou Slovana Bratislava zložený z 10 až 13-ročných hráčok štartoval na medzinárodnom turnaji dievčat do 13 rokov v poľských Krzeszowiciach. Futbalistky pod vedením trénera belasých žiačok Daniela Rinča obsadili na šestnásťčlennom turnaji 11. priečku.