BK Slovan s domácou prehrou

By  |  0 Komentárov

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 55:60 (22:17, 6:17, 9:16, 18:10)

V sobotu sa v Bratislave odohral tretí vzájomný zápas medzi Slovanom a Popradom. Obaja si v ostatných dvoch dueloch dokázali svoje domáce vyhrať. Slovan nastúpil bez zranenej Zarevúckej, ktorá si z Popradu priniesla zlomeninu nosa. Do zostavy sa vrátila, aj keď so sebazaprením Slezáriková, ktorá napokon v stretnutí odohrala niečo viac ako šesť minút. Prvá štvrtina patrila domácim, ktoré síce po trojke Popradu prehrávali 2:3, v šiestej minúte viedli 13:9. Keď sa Slovanu nepodarilo ani na trikrát dopraviť loptu do koša, presnou strelou za tri body zvýšila Slezáriková na 16:11. Slovanistky si po koncovke Renáty Talajkovej z poslednej sekundy prvej štvrtiny napokon udržali päťbodový náskok, keď po jejj skončení vyhrávali 22:17. Druhá štvrtina belasým nevyšla podľa predstáv, v útoku sa nevedeli presadiť, postupne o svoj náskok prišli. Poprad šnúrou 9:0 otočil stav stretnutia. Slovan dokázal skórovať až v 14. minúte, keď Turzáková premenil oba trestné hody, aby znížila na 23:27. V 16. minúte tá istá hráčka trojkou upravila na 26:29, polčas si Poprad ustrážil, vyhral ho 28:34.

Druhý polčas odštartovali hosťujúce hráčky šnúrou 7:0, až v 24.minúte sa z trestných hodov presadila Križmová 28:41. V 25.minúte sa duel predčasne skončil pre domácu Dulovú, ktorá sa vyfaulovala. Koncovka robila Slovanu naďalej problémy, hoci agilná Turzáková  po trojke v 26. minúte stanovila na 37:41. Do konca tretej štvrtiny bodovali iba hráčky Popradu, ktoré si postupne vytvorili 13-bodový náskok. Pred poslednou časťou svietil na tabuli stav 37:50, v 32. minúte už Poprad vyhrával 39:55. Potom sa ale na dlhú dobu odmlčal, čo využili domáce hráčky, ktoré stíhacou jazdou zdramatizovali duel, keď dve trojky zaznamenala Vargová. V 37. minúte viedli hostky 53:55, zdalo sa, že Slovanu sa podarí dokonalý obrat. Ten nedopustili hráčky Poradu, ktoré pridali trojku 53:58. Domácim, už neostal čas na vyrovnanie, zápas napokon prehrali 55:60. Domáce dohrávali duel v trojici, keď sa mu postupne vyfaulovalo až päť jeho hráčok! Štvrtý zápas je na programe v stredu v Poprade.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 13 bodmi Hana Križmová, za Poprad sa najviac darilo Lucii Hadačovej, autorke 17 bodov.

Zostava

Križmová 13, Dulová 0, Mlynarovičová 0, Marcová 6, Talajková 8

(Lavríková 10, Turzáková 9, Slezáriková 3, Vargová 6)

Tréner Danilo Rakočevič k zápasu: „Bohužiaľ sme tento zápas nezvládli. Hrali sme bez Zarevúckej i Slezárikovej, snažili sme sa podať maximálny výkon. Chýbala nám ale koncentrácia v zakončení. S bojovnosťou som spokojný, aj keď som musel počas zápasu na svoje hráčky zakričať. Máme teraz pred sebou štvrtý zápas, musíme cez týždeň potrénovať a pokúsiť sa v Poprade vyhrať. S veľkou pravdepodobnosťou nám budú chýbať niektoré hráčky, otázny je štart Talajkovej, ale ideme tam bojovať.“