Vysoká prehra basketbalistiek Slovana

ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 72:44 (21:11, 9:16, 28:2, 14:15)

V druhom zápase série, hranej na tri víťazstvá sa odohrával vyrovnaný basketbal. Oba celky sa strážili, nik sa nedostával do veľkého náskoku. Domáce sa postupne dostali do tempa, čoho výsledkom bol deväťbodový náskok po prvej štvrtine. V tej druhej sa Slovan zlepšil pod oboma košmi. Postupne sa na svoje súperky doťahoval. V koncovke mal aj smolu, mohol stav zápasu otočiť vo svoj prospech, ale Bystričanky si dali pozor, polčas vyhrali o tri body 30:27.

Slovanistky do druhého polčasu nevstúpili najlepšie. V útoku sa im prestalo dariť, čo využili domáce Bystričanky, ktoré šnúrou ôsmych bodov odskočili hostkám na rozdiel 11 bodov (38:27). Tie postupne navýšili na 22 bodov! Stašová premenila tri trojky v rade. Navyše Slovanu sa absolútne nedarilo v tretej štvrtine, keď v nej prehrával 24:0. Až v 29. minúte sa presadila Mlynarovičová. Po tretej štvrtine viedla Bystrica 58:29. Štvrtú časť otvorila presnou strelou Marcová. Domáce, vedomé si svojho náskoku si bezpečne udržiavali svoje vedenie. Z hry ich nevykoľajili ani technické chyby v podobe krokov. Postupne natiahli vedenie na 30 bodov. V záverečnej päťminútovke sa hra kúskovala, čo svojou štvrtou trojkou v zápase zmenila Stašová. Na jej úspešný pokus odpovedala Mlynarovičová rovnakou mincou. Bola to jediná trojka Slovana v tomto zápase, Bystrica bola úspešná šesťkrát. Po výhre 72:44 sa séria za vyrovnaného stavu 1:1 sťahuje do Bratislavy, kde je o 15.00 na programe tretí zápas.

Najlepšou strelkyňou Banskej Bystrice bola s 21 bodmi Mišťunová, na strane Slovana sa najviac darilo so 14 bodmi Zarevúckej.