FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 30. Piroška, 88. Kalabiška – 35. Čikoš

FK Senica: Šulla – Pavlík, Pillár, Mazáň, Chvátal – Kóňa, Hlohovský, Hušek, Mukendi (58. Kosorin) – Kalabiška, Piroska (C).

ŠK Slovan : Perniš – Niňaj, Čikoš, Jablonský, Hudák – Grendel, Žofčák (C) (73. Milinkovič), Štefánik (80. Lásik), Soumah (62. Vittek) – Halenár, Kubík.

Rozhodoval: Hrčka    Žlté karty : Hlohovský –   Niňaj, Halenár   Diváci: 2391

Na Záhorí sa dnes predstavil bratislavský Slovan, ktorý v poslednom čase predvádza nevyrovnané výkony. Po prehre 0:4 so Spartou v Európskej lige sa čakalo, že belasí budú chcieť zabudnúť na túto prehru, odčiniť ju. V lige, či pohári navyše proti Senici dokázali deväťkrát v rade vyhrať! Seničania vyhrali v najvyššej futbalovej lige nad Slovanom iba raz v sezóne 2010/2011.

Oproti zápasu na Letnej nastali v zostave viaceré zmeny. Od začiatku nastúpili Halenár so Štefánikom, ktorí nahradili Lásika s Milinkovičom. Bagayoka v obrane vystriedal Hudák, Kolčáka Jablonský.  Stretnutie od prvých minút mali pod kontrolou hostia z Bratislavy, ktorí mal viac loptu na svojich kopačkách. Prvú šancu mali belasí, Kubíkovu strelu vyrazil Šulla na roh. Domáci kontrovali Hušekom, ale skóre sa nemenilo.  Slovan zo svojej aktivity vyťažil viacero rohových kopov, po ktorých, si ale nedokázal vytvoriť vážnejšiu gólovú príležitosť. V 22. minúte mohol poslať Slovan do vedenia Kubík, jeho strela išlo tesne vedľa Šullovej brány. O pár minút vyšla domácim, akcia po prihrávke od Hlohovského otvoril skóre kapitán domáceho mužstva Piroška. Záhoráci neviedli v zápase dlho, o päť minút sa dočkal Slovan vyrovnávajúceho gólu. Po Žofčákovom rohu sa v skrumáži najlepšie zorientoval Čikoš 1:1. Prvý polčas sa dohrával bez väčších šancí, Kóňovu polo šancu zmaril včasným vybehnutím Perniš.

Do druhého polčasu vstúpili obe mužstvá bez zo zmien. Slovan bol aktívnejším tímom, nepúšťal domácich pred Perniša. Kubík mohol v 50. minúte prikloniť vedenie na stranu belasých, trafil iba bočnú sieť. Slovan vycítil šancu dostať sa do vedenia, zatlačil Senicu, po Grendelovom centri mohol poslať Slovan do vedenia Soumah, jeho zblokovanú strelu sa snažil poslať do siete Kubík, brankár Šulla jeho dorážku vyrazil na roh. Po hodine hry prišlo k striedaniu na oboch stranách. Soumaha nahradil Vittek, Mukendiho Kosorín.  Domáci neboli v druhom polčase nebezpeční, do šancí sa dostávali veľmi ojedinele. Napriek tomu v 68. minúte sa mohli ujať vedenia, Hlohovský vysunul Kalabišku, ktorý v dobrej šanci nedal gól. Vittek sa ocitol v šanci pred Šullom, ale skóre sa nemenilo. Na posledných 15 minút prišiel na ihrisko Milinkovič, ktoré mu miesto uvoľnil Žofčák. Do šance sa dostal opäť Kubík, ktorý unikol Pavlíkovi, ale jeho strela bola nepresná. Domáci kontrovali Piroškom. Na záverečných 10 minút prišiel na ihrisko Lásik. Halenár si vyslúžil žltú kartu za faul na Kalabišku, Senica zahrávala roh, po ktorom sa skóre nemenilo. Keď sa zdalo, že si Slovan odvezie zo Záhoria bod, prišiel gól Senice v 88. minúte! Kalabiška po Kosorínovej prihrávke poslal domácich do vedenia……Slovan tak po Sparte prehral aj v Senici.

Najbližšie čaká Slovan dohrávka v Slovnaft cupe 12.11. o 14.00 proti Žďani.

Povedali po zápase (zdroj. skslovan.com) :

Jozef Chovanec (tréner Slovana Bratislava): „Máme za sebou veľmi zlý zápas v Prahe a chceli sme si po ňom napraviť renomé. Čiastočne sa nám to podarilo, pretože po športovej stránke to bol náš najlepší výkon za posledné zápasy. Žiaľ, na body to nestačilo. Inkasovali sme, ale podarilo sa nám vyrovnať. Gratulujem Senici k trom bodom.“

Pavel Hapal (tréner FK Senica): „S výsledkom som spokojný, ale s predvedenou hrou nie. Kto sa pozerá na naše zápasy vie, že toto bol jeden z najslabších výkonov Senice. Možno to ale bolo aj tým, že Slovan hral dobre. Čakali sme, že po polčase Slovan stratí dych. Súper bol futbalovejší, no my sme si počkali na šancu, ktorá nám priniesla gól. Odmakali sme to a boli sme odmenení tromi bodmi.“