Hokejbalisti hladko do semifinále

Flyers Devínska Nová Ves – HBT Slovan Bratislava 2:5 (1:2,0:1,1:2) stav série 0:3

Góly: 15. Zukal, 38. Kemény – 8. Répasi (Zelenák, Kovalík), 13. Rzavský (Nemec), 26. Stopiak (Sebestyén), 38. Nemec (Zelenák), 38. Rzavský (Stopiak)

Rozhodovali: Krist – Kralovič. Vylúčenia: 3:7, navyše Tereň /Flyers/ 5+DKZ. Využitie: 1:1.

Po dvoch domácich víťazstvách mali hráči HBT pred odvetami v Devínskej Novej Vsi jediný cieľ. Ukončiť sériu v najkratšom možnom čase, teda hneď v prvom zápase. Kompletné štyri útoky dávali jasný signál o tom, že nechcú nechať nič na náhodu. Po opatrnom úvode sa ujala prvá veľká gólová šanca Slovana. Répasi popod padajúceho brankára otvoril skóre a keď v trinástej minúte kapitán Rzavský strelil druhý gól, zdalo sa, že zápas dotiahnu belasí bez problémov do želaného záveru. Domáci však gólom do šatne znížili a opäť sa malo o čo hrať. V druhej tretine bola hra vyrovnaná, viac minút však mali loptičku na svojich hokejkách hostia. A to aj zásluhou nedisciplinovanosti domácich. Oslabenia si však vo veľkom natrénoval aj Slovan. V 26. minúte si obranca Stopiak spomenul na nepísané pravidlo „ak nevieš, čo s s loptou, vystreľ“, a od červenej čiary vrátil HBT dvojgólový náskok. V treťom dejstve sa na domácich hráčoch začala prejavovať nervozita, čo slovanisti dokázali zúžitkovať dvoma zlepenými gólmi v 38. minúte. Po hladkom víťazstve 3:0 na zápasy teda postupuje HBT Slovan do semifinále ligovej súťaže, kde ho čaká opäť klub z Devínskej Novej Vsi, tentokrát Iepurii.

Hlasy po postupe:

Michal Runák, útočník HBT: „V prvom rade ma teší, že si opäť zahrám o medaily, tak ako tomu je pravidelne od môjho vstupu do ligy. Pred sériou som tvrdil, že postúpime hladko 3:0, čo sa potvrdilo. Súper ma ale prekvapil, v niektorých momentoch série hral naozaj dobre a bol nám viac, ako len sparingpartnerom na ceste do semifinále. V ňom však musíme ukázať oveľa viac, čaká nás rozhodne zdatnejší súper, s ktorým máme v tejto sezóne vyrovnanú bilanciu. O pozitívach nechcem hovoriť, ale v semifinále musíme dať do hry oveľa viac srdca a najmä sa musíme vyvarovať vylúčení. Tých sme sa dopustili viac, ako je vhodné a mnohé boli naozaj zbytočné.“