Medveščak Záhreb vs. HC Slovan Bratislava – zápas č.4 1:0 (1:0,0:0,0:0)

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich) – Martinovic, Flood, Morrisonn, Carle, Popovič, Hutchinson – Thomas, Anderson, Polushaj – Pelletier, St. Pierre, Segal – Kostovič, Murray, Perkovich – Bjorkstrand, Wright, Trotter

HC Slovan Bratislava: Janus (Godla) – Štajnoch, Baranka, Sersen (A), Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák – Netík, Surový, Bartovič (C) – Vondrka, Bližňák, Hudáček – Nagy (A), Tičar, Jeglič – Šťastný, White, Lunter

Rozhodca: Safiullov, Sergejev – Balodis, Šichanov

Vylúčenia : 4-4

Presilovky/oslabenia. 0-0

Strely : 20-36

Hokejisti Slovana nastúpili už na svoj štvrtý zápas v tejto sezóne proti Medveščaku Záhreb. Čakalo sa ako sa bude dariť Lacovi Nagyovi, ktorý dal Záhreb v tejto sezóne už sedem gólov. Od prvej minúty sa bojovalo hlavne o stredné pásmo. Prvú šancu mali domáci, Pelletier ale Janusa neprekonal. V osmej minúte mali prvú možnosť presilovej hry belasí. Tú Slovan nehral zle, Tičarova formácia zatlačila Medveščak, ani Fosterova či Nagyova strela za Brustov chrbát neprešla. Prvá tretina sa hrala v rýchlom tempe, bez zbytočných prerušení. Brankári v nej nemuseli veľakrát zasahovať. V závere tretiny z ničoho nič udreli domáci, Brendon Segal prestrelil Janusa 1:0 pre Medveščak. Slovan mohol v závere prvej časti mohol vyrovnať, po Vondrkovej akcií Hudáček neprekonal Brusta.

Druhá časť sa od prvej minúty niesla v réžii Medveščaku, Slovan sa pred Brusta nedostával. Diváci neustále tlačili svoj tím dopredu aj keď hokej to nebol oku lahodiaci.  Slovan mal po zlom striedaní Záhrebu šancu vyrovnať, ale Hudáček potvrdil, že mu to v ostatných zápasoch nejde. Belasí zvýšili obrátky, začali lepšie korčuľovať, do šancí sa dostával Tičarov útok, gól visel na vlásku. Šťastného fauloval Morissonn, Andrej ale zbytočne oplácal, čím zmaril možnosť hrať Slovanu presilovku. Hra pokračovala so štyrmi hráčmi na oboch stranách. Surový ponúkol dobrý puk Sigaletovi, Brust jeho strelu bezproblémov chytil. V 33. minúte White hákoval v strednom pásme, Medveščak dostal možnosť hrať presilovú hru. Slovan sa ubránil, stále však prehrával o gól. Hneď po tom ako skočil White na ľade sa rútil na Brusta Bartovič, ktorý nahral Whiteovi, ktorého domáci brankár vychytal. V závere tretiny mali belasí možnosť hrať presilovku. Tu hrali slovanisti dobre, ale Brust Záhreb podržal.

Poslednú časť začali belasí náporom, dostali možnosť hrať ďalšie presilovku, vytvorili si v nej tlak, Nagy ani Jeglič Brusta neprekonali. Vzápätí chyboval na modrej čiare Foster a sily na ľade sa vyrovnali. Matikainen miešal so zostavou, Slovan sa tlačil pred domácu bránu, ale domáca obrana nepúšťala belasých do koncovky. V 50. minúte išiel za nič na trestnú ľavicu Baranka, Slovan sa musel brániť. Stále belasí prehrávali o gól, dostali sa v oslabení do šance, ale Bartoviča zastavil ofside. V tretej časti domáci kontrolovali svoj jednogólový náskok. Slovan sa v úplnom závere pokúsil hrať vabank bez Janusa. Bez streleného gólu sa nevyhráva, preto dnes belasí odchádzajú domov naprázdno.  Slovanu v tomto zápase snahu nemožno uprieť, ale gól dať nedokázal.

Ohlasy zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen: Gratulujem k výhre Medveščaku Záhreb. Máme za sebou náročný program, odohrali sme päť zápasov za desať dní, čo je na našich najvyťažovanejších hráčoch vidieť, zranenia trápia tiež troch našich útočníkov. Napriek tomu som spokojný s hrou, ktorú sme dnes predviedli. S výnimkou prvej tretiny, sme v ostatných dvoch tretinách boli aktívnejší, vytvorili si veľké množstvo príležitostí a striel. Pochváliť musím gólmana domácich Barryho Brusta, ktorý podal skvelý výkon a dá sa povedať, že zabránil tomu, aby sme si odtiaľto odniesli body. Musíme dať hlavy hore, pokračovať v tvrdej práci, bojovať o body a víťazstvá v ďalších zápasoch.

Žiga Jeglič: Ťažký zápas a frustrujúca prehra. Myslím, že sme boli lepším tímom, mali často puk na hokejke, vytvorili si veľký tlak, niekoľko čistých šancí., no neskórovali sme. Bohužiaľ jediný gól zápasu strelili domáci v prvej tretine a udržali vedenie až do konca. Zásluhu na víťazstve má aj ich brankár, ktorý odchytal výborné stretnutie. Hovorí sa mi ťažko, myslím, že sme tu dnes mali bodovať. Treba však pokračovať v dobrej hre v útoku, ešte viac sa tlačiť do brány a byť dôraznejší.

Andrej Šťastný: Prvá tretina nebola z našej strany ideálna, v jej závere sme dokonca inkasovali gól, ktorý sa bohužiaľ ukázal ako jediný a rozhodujúci. Snažili sme sa zápas vyrovnať, vypracovali sme si veľa šancí, no ani jednu z nich sme nepremenili. Myslím, že zápas z našej strany zlý nebol, škoda nevydarenej koncovky, ktorá nás stála body.

Jaroslav Janus: Hrali sme pozorne v obrane a súpera sme do veľkých šancí nepustili. Pre brankára to je vždy ťažší zápas, keď nemá toľko zásahov. Mrzí ma jediný gól v prvej tretine, ktorý mi prepadol. Vpredu sme mali  niekoľko vyložených šancí a mohli sme so zápasom niečo spraviť. Bohužiaľ sa bez gólu vyhrať nedá. Dobrý výkon podal aj gólman Brust, ktorý svoje mužstvo podržal. Myslím však, že dnes sme mali určite na viac a bodovať tu.

3 thoughts on “Medveščak Záhreb vs. HC Slovan Bratislava – zápas č.4 1:0 (1:0,0:0,0:0)

• 15. októbra 2014 at 9:36

Je pravda ze konecne hrame odvaznejsie smerom dopredu ale vo finalne faze sa trapime. Spoliehat sa ze Laco da vzdy nejaky ten gol… Ak chceme pomyslat na PO tak taketo zapasy musime jednoznacne vyhravat.

• 15. októbra 2014 at 9:55

vcera okrem Ticarovho utoku, ostaní viac ako zaostavali… kto vie ak by dal White gol…taketo sance sa hold musia premienat, tu sa lamu zapasy.