Päť postrehov zo zápasu s DAC Dunajská Streda (VIDEO)

By  |  0 Komentárov


V šlágri kola si futbalisti Slovana poradili s Dunajskou Stredou 3:1. V zápase, plnom zaujímavých akcii sme boli svedkami dvoch pokutových kopov, viacero žltých kariet, dokonca aj jednej červenej. Zatiaľ je nutno povedať, že Slovan na Tehelnom poli dáva góly iba v druhom polčase. Na druhej strane, tu odohral iba druhý zápas. V tom prvom zdolal po bezgólovom prvom polčase Trnavu 2:0.

Zápas, v ktorom sa nedarí

Futbalisti mávajú zápasy, v ktorých by mohli hrať aj do večera, ale gól nedajú. Hovorí sa tomu „deň blbec“. V stretnutí s DAC by sme mohli povedať, že takýmto smoliarom bol Moha. Už v prvom polčase sa nedokázal presadiť v dvoch dobrých šanciach. V druhom dejstve nedokázal v brejkovej situáciu lepšie vyriešiť prihrávku na šporara, neuspel ani v nájazde na Jedličku. Čerešničkou na torte bola nepremenená penalta a ani následná dorážka. Tréner Ševela ho koncom zápasu vystriedal, pri lavičke s ním viedol družný rozhovor.“Povedali sme si niečo medzi štyrmi očami, ja som ho však za jeho výkon nekarhal, sú zápasy, kde sa vám nedarí. Navyše boli stretnutia, kde nás Moha potiahol. Na penaltu sú určení Šporar, Moha a Čavrič. Kedže bol Šporar faulovaný, pokutový kop išiel kopať Moha,“ vysvetlil kormidelník belasých. Na jeho slová nadviazal Šporar:„Takéto veci sa stávajú, osobne som to tiež zažil. Verím, že nabudúce mu to padne.“

Faul na Šporara v pokutovom území

Nepremený pokutový kop:

Ševelov oblek 

Aj v druhom domácom zápase Slovan zvíťazil, v oboch zápasoch mal tréner Slovan na sebe oblek. Zdá sa, že Martin Ševela je nielen pri svojom vzhľade poverčivý, preto, keď sa ho naposledy pred začiatkom jarnej časti novinári pýtali, kedy sa plánuje oholiť, iba sa pousmial. Slovan vyhráva, na zmeny nie je dôvod. „Nielen ľudí, ale aj mne dvíhalo zo sedačky, pri našich kontrách, ktoré sme mali premeniť. Kľúčovým bol ale druhý gól, ktorý bol v neposlednom rade víťazný. Ale šance, ktoré sme pred ním mali boli vyloženejšie“, dodal Ševela.

Čavričov vedúci gól

Aleksandar Čavrič patril v zimnej príprave medzi najlepších strelcov Slovana. V lige sa mu ale nedarilo podľa predstáv. Naposledy skóroval ešte v novembri proti Michalovciam. Proti Seredi pre zranenie nehral, na zápas s Dunajskou Stredou bol pripravený nastúpiť. Zápas mu od prvej minúty chutil, bolo na ňom vidno túžbu dať gól. V ôsmej minúte po súhre s Ljubičičom strieľal tesne vedľa, v 24. minúte hlavičkoval tesne vedľa. V 47. minúte v strede poľa príkladne zabojoval Šporar, ktorý založil gólovú akciu. V šestnástke sa k lopte dostal Čavrič, ktorý otvoril skóre. Po strelení gólu bolo vidno, ako si srbský krídelník užíval oslavu gólu.

Šporarova debata s Hyballom

Po najkrajšej akcii zápasu sa v samom závere z gólu radoval Andraž Šporar. Ten bol jej vzniku, keď si loptu vymenil s Čavričom. Akcia pokračovala cez striedajúceho Holmana, ktorý ešte videl nabiehajúceho Dražiča.Dražič nezištne našiel Šorara, ktorý zaznamenal svoj 21.ligový gól. Tréner hostí si so Šporarom, krátko po strelenom góle vymenil pár slov. „Ja som bránil svojich hráčov, on kričal niečo na mňa, ale ja som nerozumel, čo mi kričí. Boli to však emócie, ktoré patria k futbalu“, vysvetlil tréner Hyballa na pozápasovej tlačovej konferencii. Svoj názor na danú situácii povedal aj samotný Šporar: „Počas zápasu prišlo k neprehľadným situáciám, po ktorým sme si vymenili viacero slov. Po zápase sme si to vysvetlili, a navzájom si podali ruky. Na druhej strane viem, že by som nemal na trénera hostí reagovať, ale boli to emócie.“

Vydarené striedanie

Po hodine hry prišiel na ihrisko Dejan Dražič, ktorý nahradil Davida Strelca. „Som rád, že mám na lavičke takýchto hráčov ako je Dejan, ktorí dokážu do zápasu zapadnúť, oživiť ho a doniesť doň potrebnú novú energiu, v neposlednom rade sa strelecky presadiť. To sa Dejanovi podarilo,  navyše nahral Šporarovi na gól“, pochválil Dražiča Martin Ševela a dodal :“Dejana trápila viróza, pre ktorú s nami necestoval na sobotňajšie predzápasové sústredenie. Od rána sa však cítil dobre, preto som rád, že pomohol mužstvu k výhre.“ Jeho gól na 2:1, bol z pohľadu diania na ihrisku dôležitý, keďže krátko po vedúcom góle Slovana DAC po penalte vyrovnal. Dražič sa veľmi dobre zorientoval a využil menšie zaváhanie brankára Jedličku. Navyše skóroval ihneď po vystriedaní.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár