Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Moskva

HC Slovan dokázal vyhrať aj druhý domáci zápas. Po bojovnom výkone získal dôležité dva body, keď zdolal Dinamo Moskva 3:2. Bolo to pre Slovan v KHL druhé víťazstvo nad týmto súperom na domácom ľade. Prvýkrát belasí v Bratislave pokorili tohto súpera vlani v októbri po výsledku 4:2.

Dobré presilovky

Slovan hral v stretnutí štyri presilovky, až na jednu sa mu v troch podarilo súpera pritlačiť, dvakrát svoju početnú výhodu využiť. Oproti zápasu s Čerepovcom, ich belasí hrali jednoduchšie, mali hráča pred bránou a zvýšili početnosť streľby. Dokumentoval to Řepík, ktorý sa dostal k odrazenému puku a pohotovo z otočky pálil na Jerjomenka. Konečne sa mu podarilo otvoriť si v sezóne strelecký účet. Podobne na tom bol aj Gélinas. Ten od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Lepšie to snáď ani trafiť nemohol. Už predtým počas presilovky dvakrát ohrozil Jerjomenka.

Strelecké suchoty

V zápase nastali zvláštne pasáže. Slovan po dobrom úvode viedol v čase 6.49 na strely 10:1.Po presilovke hostí sa jeho aktivita zastavila a do konca prvej tretiny súperovu bránu neohrozil. Nepodarilo sa mu to ani počas presilovky, ktorá mu nevyšla. Hosťom sa podarilo na bránku nevystreliť od 18.minúty prvej tretiny po 15.minútu druhej časti. Toto malo za následok, že hostia napokon v druhej tretine vyslali na Štěpánka iba päť striel.

Bol či nebol?

V šiestej minúte po ľavom krídle pekne potiahol puk Grman. Natlačil sa pred bránku, puk sa odrazil k Hrnkovi a jeho strelu do poloodkrytej bránky ešte zázračne lapačkou zlikvidoval brankár Jerjomenko. Rozhodcovia sa po krátkej debate rozhodli celú situáciu preskúmať s videorozhodcom. Po dlhšej debate napokon gól neplatil,  hoci z nášho pohľadu mal Jerjomenko puk v lapačke, ktorá bola za bránkovou čiarou. Hneď po buly sa Hrnka dostal do ďalšej možnosti, puk trafil do betónu, ak by ho dával hore asi by to bol gól…

Neúspešné vhadzovania

Belasí síce vyhrali úvodné vhadzovanie, ale postupne sa im v tejto činnosti vôbec nedarilo. To ich stálo veľa síl, najmä pri oslabení, súper sa tak poľahky usadil pred Štěpánkom. Na strane hostí bol v tejto disciplíne výborný Zackrisson, ktorý z deviatich vhadzovaní bol úspešný sedemkrát. Podobne úspešný bol Byod s bilanciu šesť vyhraných vhadzovaní z ôsmich. Na strane Slovana Sukeľ vyhral dve z troch, Taffe sedem z trinástich.

Profesorskí hostia

Možno fanúšikovia Dinama od svojho mužstva čakali v tejto sezóne viac. Moskovčania majú po tomto zápase na svojom konte tri body. V Bratislave sa miestami prezentovali profesorským hokejom, dvakrát sa dopustili útočných faulov, čo žiaden tréner nemá rád. Napokon ich najskúsenejší hráč Maxim Afinogenov bol dvakrát na trestnej lavici. Práve po jeho druhom faule, Gélinas strelil víťazný gól. Treba uznať, že počas presilovky mali tlak, dosiahli aj gól, keď uradovala trojica Kagarlickij, Šipačov, Tarasov. Slovan vďaka dobre zvládnutému záveru odolal ich záverečnému tlaku. Dinamo zaknihovalo tretiu prehru v rade.