Prehra s extraligovým nováčikom

BK Slovan Bratislava  – BKM Junior UKF Nitra 54:70 (12:18 , 22:13, 8:11, 12:28)

V Bratislave sa stretli susedia v tabuľke, domáci Slovan privítal družstvo z Nitry. Nitrančanky začali výborne, prekvapili belasé, aby štyroch minútach svietil na ukazovateli skóre stav 0:10. Talajková v piatej minúte premenila svoje trestné hody, čím  znížila na 2:10. Prvú časť napokon vyhral súper o 6 bodov 12:18.V tej druhej zahájil Slovan stíhaciu jazdu, keď postupne znižoval náskok hostí., aby v 15. minúte po Turzákovej trojke prehrával iba o dva body 23:25. O tri minúty na to, slovanistky prvýkrát v zápase viedli, pričinila sa to úspešnou trojkou Olšová, keď sa zdalo, že do šatní sa pôjde za remízového stavu 31:31, svojím prvým košom v stretnutí posunula v samom závere druhej štvrtiny misky váh na stranu Bratislavčaniek presnou trojkou Vargová.

Keď sa v 23.minúte upravila presnou strelou na 36:31 Talajková, zdalo sa, že Slovan má zápas pevne v rukách. Prišiel ale nečakaný zvrat v zápase. Hráčky Nitry úspešne atakovali rozohrávku belasýc, tie mali problém založiť postupný útok zakončený presnou koncovkou. V 26. minúte padla hostkám aj so šťastím trojka, po ktorej odskočili na 26:40. Slovanistky získali zopár odrazených lôpt, dokázali stav otočiť na 42:40, podobne ako ony aj súper dokázal zaznamenať kôš v poslednej sekunde v ich prípade tretej štvrtiny, čím  vyrovnali na 42:42.  Pred poslednou štvrtinou bolo všetko otvorené. Opakoval sa scenaár z prvej štvrtine, kde Slovan nezachytil jej úvod, hostky po dvanásť bodovej šnúre viedli 42:54, navyše domáce mali na svojom konte už štyri fauly. Skoré v prospech Nitry narastalo, Slovan dokázal bodovať až v 35 minúte, kedy Olšová trojkou korigovala na 45:61. Slovan nezvládol záverečnú štvrtinu, Nitra si z Bratislavy vezie cenné víťazstvo.

Najlepšiu strelkyňou z domáceho družstva bola s 19 bodmi Talajková, z Nitry zaznamenali Kováčiková s Dubeňovou po 16 bodov.

Tréner Slovana Danilo Rakočevič: „Dúfam, že sme po tejto prehre pochopili, kde sme v basketbale. Verím, že si moje hráčky uvedomia, že treba viac hrať pre družstvo. Mali sme veľmi zlý prístup a vstup do zápasu. Nie som si istý, či sa nám chcelo hrať. Napriek tomu sa nám podarilo vrátiť sa do zápasu, keď sme zlepšili zónovú obranu. Zlom zrejme nastal v tretej štvrtine, keď sme viedli 42:40, a naše hráčky si začali robiť svoje…“