Prvé víťazstvá v sezóne pre BrickField

By  |  0 Komentárov


Baseballisti Slovana zaknihovali  prvé víťazstvá v sezóne. V trojzápase proti Košiciam vyhrali dva zápasy, v tom treťom ťahli za kratší koniec. Vystúpenie belasých pre SlovanPositive zhodnotil Oto Stauch.

V Košiciach sme dosiahli v trojzápase dve viťazstvá- 15:11 a 19:11, v treťom zápase sme podľahli 4:25. Baseballisti Brickfieldu si tak tento víkend z Košíc priniesli prvé extraligové víťazstva v tejto sezóne. V tabuľke poskočili na štvrte miesto.

V sobotňajšom dvojzápase slabší výkon Brickfieldu v obrane, prevýšila neuveriteľná produktivita na pálke. Väčšina hráčov si v útoku pripísala minimálne jeden dobrý odpal. Najviac v zostave belasých dominoval Juraj Féher s piatimi odpalmi, vďaka ktorému sme v kľúčových chvíľach zápasu dosiahli obrat a získali pohodlný náskok. V chladnom a daždivom počasí sa na nadhadzovacom kopci prvýkrát v sezóne predstavil Róbert Setnička, ktorý odhádzal slušných sedem zmien. Zápas po ňom uzavrel Tomáš Petríček a Brickfield sa tak mohol radovať z prvého víťazstva v prebiehajúcej sezóne.

V druhom zápase sme podobne ako naši hokejisti od začiatku zápasu prehrávali, keď sme vlastnými chybami dostali košických Seals na koňa. V dramatickom závere sa nám v posledných dvoch zmenách podarilo vyprodukovať v útoku deväť bodov a otočiť nepriaznivý stav. Na nadhazdovacom kopci si tentokrát odkrútil premiéru v belasom drese Jakub Rautner, zápas s prehľadom uzavrel Oto Strauch, keď v troch zmenách nedovolil domácim ani raz skórovať. V obrane predviedli zázračné zákroky Ján Laluha v zadnom a Tomáš Petríček vo vnútornom poli.

Nedeľný tretí zápas už hráči Brickfieldu nezvládli fyzicky. Napriek veľmi dobrému výkonu Roberta Rosu na kopci neudržali prijateľný výsledok 4:9 a po sérii deviatich odpalov súpera a troch chýb v obrane nakoniec podľahli vysoko 4:25. Na pálke v tíme Brickfieldu tentokrát dominoval nováčik Tomáš Zábojník s tromi dobrými odpalmi. Najbližší zápas v rámci siedmeho kola baseballovej Extraligy odohrajú belasí na ihrisku mestského rivala Apollo už túto nedeľu 10. mája. Prvý nadhod je na Podzahrádnej ulici 49 v Podunajských Biskupiciach naplánovaný na 11:00, vstup je zdarma. Všetkých našich fanúšikov čo najsrdečnejšie pozývame do hľadiska.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.