ŠK Slovan Bratislava vs. SSC Neapol 0:2 (0:1) (FOTO)

Perniš (C) – Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský – Grendel (46.Milinkovič), Lásik (85.Kolčák) – Kubík (71.Žofčák), Halenár, Peltier – Soumah

Rafael Cabral – Maggio, Koulibaly, Britos, Ghoulam – David López, Inler – De Guzmán (63.Callejón), Hamšík (C) (80.Mesto), Mertens – Zapata (73.Higuaín)

ŽK : Kubík

Diváci : 10 738

Rozhodcovia:Marijo Strahonja – Siniša Premužaj, Igor Krmar (všetci Chorvátsko).

Góly : 35´Hamšík, 74´Higuaín

Dlho očakávené stretnutie prilákalo na Pasienky dostatočný počet divákov. Tábor hostí obsadilo okolo tisíc fanúšikov SSC Neapol. V základných zostavách prišlo k viacerým prekvapeniam. V tej domácej sa objavil Juraj Halenár, ktorý v ostatných zápasoch moc zápasov neodohral. Naopak chýbal Milinkovič. Neapol od úvodu začal bez Higuaína s Callejonom. Benitez tak potvrdil svoju povesť trénera, ktorý rád rotuje zostavu.

Loptu na svojich kopačkách od úvodu držali hostia, ktorí hneď po pár minútach nepresne ohrozili Pernišovu bránu. V základnej zostave Neapolu nastúpil jediný taliansky hráč Maggio. Slovan sa dokázal dostať ku strele smerom na bránu Neapolu v desiatej minúte, po dobrom prieniku Soumaha, ktorý poslal do šance Peltiera, jeho strelu zblokovala obrana SSC. Prvých pätnásť minút diváci nevideli žiadnu priamu strelu na jednu či druhú bránu, až o dve minúty na to, preveril Pernišovu pozornosť Marek Hamšík, ten nemal s jeho strelou problém. Slovan sa dostal pod mierny tlak, po Hamšíkovom priťuknutí sa dostal do gólovej šance De Guzman, ktorému strela nesadla, Perniš jeho strelu zneškodnil. Prvý roh zápasu kopali hráči SSC, ale skóre sa nemenilo. Slovan sa sústredil na pozornú obranu, smerom dopredu sa moc nedostával. Do ojedinelej šance sa dostal po Halenárovom vysunutí Peltier, ktorému však lopta v poslednej chvíli ušla. Neapol sa dostal do sľubnej šance po polhodine hry De Guzmanovu strelu zblokovala obrana Slovanu na roh. Po ňom sa dostal Slovan do sľubného brejku, no Peltiera včas odstavil od lopty Maggio. Za Neapol bol v prvom polčase najaktívnejším hráčom slovenský reprezentant Marek Hamšík. Bol to práve Marek, ktorý otvoril skóre! Center z pravej strany z kopačky Koulibalyho dokázal hlavou usmerniť do brány. Perniš zrejme neskoro zareagoval 0:1! Slovanu sa v prvom polčase nepodarilo ohroziť brankára SSC Neapol. Naopak kapitán belasých Dušan Perniš musel byť v neustálej pohotovosti. De Guzman mohol po Hamšíkovej presnej prihrávke pridať druhý gól hostí, mieril však vysoko nad. V závere prvého polčasu dokázal Slovan udržať loptu dlhšie na svojich kopačkách, ale jeho akcie sa končili na nepresných finálnych prihrávkach. Hlavný rozhodca ukončil prvý polčas bez nadstavenia jedinej sekundy.

Druhý polčas sa začal opatrne z oboch strán. V drese Slovanu prišlo k prvej zmene v zostave. Grendela nahradil Milinkovič. Neapol s jednogólovým náskokom nepúšťal belasých pred svoju šestnástku. Hostia z Neapolu mali po Kubíkovom faule, za ktorý si vyslúžil žltú kartu výhodu zahrávať priamy kop. Skóre ostalo 0:1. Slovan pohrozil Peltierom a následne aj Milinkovičovou hlavičkou tesne vedľa brány. Navyše Marko zakončoval z ofsajdu. Po hodine hry sa do šance dostával Zapata, ktorý sa predral cez celú obranu Slovanu, v poslednej chvíli mu loptu odkopol Lásik. Vzápätí Mertensova technická strela skončila na brvne Pernišovej brány. Po protiútoku Neapolu, po ktorom sa ocitol Callejon na zemi v pokutovom území sa dostali belasí do sympatickej akcie, ktorú zakončil Marko Milinkovič prvou strelou na bránu hostí v 70. minúte. Následne Kubíka v domácom drese nahradil Žofčák. Spolu s ním sa na ihrisku objavil na záverečných dvadsať minút hviezdny Argentínčan Hinguaín. Hneď po minúte strávenej na ihrisku sa po centri od Mareka Hamšíka uviedol prvým dotykom s loptou gólom 0:2. Neapol  sa stiahol pred vlastnú šestnástku a po chybe ľavého obrancu Britosa mohol Milinikovič znížiť na 1:2, jeho strela išla tesne vedľa. Dvanásť minút pred koncom sa skončil zápas pre Mareka Hamšíka, ktorého nahradil Mesto. Diváci Markovi zatlieskali, ocenili jeho dnešný výkon v zápase. Po faule na Soumaha zahrával Slovan  z dobrej pozície priamy kop. Marko Milinkovič ľavačkou trafil spojnicu Cabralovej brány! Hostia v druhom polčase nemali veľa vyložených šancí, napriek tomu pohodlne viedli v zápase 2:0. V závere zápasu prišlo k poslednému striedaniu na domácej strane. Lásika nahradil Kolčák. V 86. minúte kopali belasí svoj druhý roh v zápase, ktorý ale obrana SSC bezpečne odvrátila. Po Soumahovej aktivite v nadstavenom čase Slovan zahrával ďalší priamy kop. Halenár ani na dvakrát neohrozil brankára Cabrala v bráne SSC. Neapol tak potvrdil rolu favorita, vezie si z Bratislavy tri  body. Slovan naopak nedokázal vyhrať v šiestom zápase v rade. Ruku na srdce, dnes na kvalitného súpera z Apeninského poloostrova po futbalovej stránke Slovan nemal.  Už v nedeľu cestujú belasí do Trenčína na súboj Fortuna ligy proti miestnemu AS.

Straka k zápasu:

„Aj keď sme prehrali, myslím, že sme odovzdali v zápase maximum. Chceli sme hrať na nulu vzadu čo najdlhšie, čo sa podarilo. Neapol nám ale ukázal, že je to extratrieda. Príchodom Marka Milinkoviča sme sa zdvihli  a bolo to poznať. Škoda, že Marko tam nedal svoje šance. Mohol byť iný výsledok. Ale to je len keby a na to sa nehrá. Potom prišiel druhý gól, hoci som hráčom kričal, aby si na Higuaina dali pozor. Myslím, že sa dá povedať, že náš výkon bol oproti iným zápasom lepší. Ak by sme takto hrali aj v predchádzajúcich zápasoch, boli by sme niekde inde. Sila súpera je veľká. Ak by sme hrali harakiri, asi by sme skončili ešte horšie. Chceli sme zavrieť stred. Obrovský rozdiel je ten, že oni hrali pod stresom futbal, vedeli si nahrať a my sme odkopávali loptu. My sme sa zamerali na to, ako neurobiť chybu. A to je ten diametrálny rozdiel medzi hráčmi oboch klubov.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“52″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slo neapol“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

One thought on “ŠK Slovan Bratislava vs. SSC Neapol 0:2 (0:1) (FOTO)