ŠK Slovan Bratislava – Young Boys Bern 1:3 (1:2)

Góly: 11. Soumah – 9. Hoarau (pen.), 18. Kubo, 64. Kubo

Rozhodovali: van Boekel – Goossens, Steegstra (všetci NED).

Žlté karty: Kubík, Kolčák – Vilotić

Divákov: 3250

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Čikoš, Gorosito, Kolčák, Hudák, Grendel (81. Žofčák), Štefánik, Soumah, Kubík (82. Milinković), Halenár, Peltier.

Young Boys Bern: Mvogo – Vilotić, Von Bergen, Lecjaks, Sutter, Bertone, Steffen (71. Nuzzolo), Sanogo Junior, Zárate (81. Hadergjonaj), Kubo, Hoarau (67. Afum).

Slovan privítal vo svojom predposlednom vystúpení v Európskej lige futbalistov Bernu, ktorým mal čo oplácať. Po debakli 0:5 vo Švajčiarsku chceli domáci nielen potešiť divákov víťazstvom, ale ale aj prvým streleným gólom. Tento plán sa pokúšali napĺňať už od samého začiatku. V druhej minúte po dobrom centri sa v šestnástke Bernu oprel hlavou do lopty Juraj Halenár, no poslal ju tesne vedľa bránky Mvoga. V siedmej minúte však prišla nešťastná chvíľka pre stopéra belasých Gorosita, ktorý po priamom kope zahral rukou a to znamenalo penaltu pre Bern.  Tú Hoarau bezpečne premenil. O minútu už mohol Bern vyhrávať o dva góly, Pernišovi tentokrát pomohlo aj šťastie. To sa vzápätí proti hosťom zo Švajčiarska otočilo chrbtom úplne. Únik Soumaha totiž skončil v ich sieti a pre Slovan to okrem vyrovnania znamenalo aj prvý gól v Európskej lige po štyroch zápasoch. V 18. minúte však Sutter po priamom kope loptu hlavičkoval pred Perniša, kde sa cez dvoch hráčov Slovana presadil Japonec Kubo a ten dostal Bern do znovu do vedenia. Všetky dôležité okamihy prvého polčasu sa tak udiali už v jeho prvej polovici, do druhého nastúpil Slovan s jasným cieľom.

Na jeho začiatku Soumah pálil z hranice šestnástky, no lopta tesne minula bránku hostí. Po ôsmich minútach sa hosťujúci Steffen sa predral po pravej strane až ku bránke Slovana a následne aj vystrelil, gólman Perniš však vytiahol výborný zákrok a loptu vyrazil vedľa ľavej žrde. V 58. minúte mali opäť hostia veľkú šancu, keď z priameho kopu lopta iba tesne minula bránu Slovana. Herne lepší hostia však napokon udreli v 64. minúte. Po peknej kombinácii sa k lopte dostal opäť japonský legionár v službách Švajčiarov Kubo a prekonal Perniša po tretíkrát. Tréner hostí potom využil prvé dve striedania, čím dal jasne najavo, že je s týmto stavom spokojný a poslal do hry čerstvé sily, aby pomohli výsledok udržať. Tréner Chovanec sa odhodlal k prvému striedaniu desať minút koncom, v krátkom čase prišli na trávnik Milinkovič a Žofčák, teda jasný signál pre posilnenie ofenzívy. Práve striedajúci Žofčák mal poslednú veľkú šancu zápasu, keď v 90. minúte v dobrej pozícii hlavičkoval po centri Soumaha mimo bránku hostí. Slovan teda strelil svoj prvý gól v skupinovej fáze EL, na bodovom konte mu však aj naďalej svieti nula. V poslednom zápase sa zverenci trénera Chovanca predstavia 11. decembra na trávniku SSC Neapol.

Jozef Chovanec, tréner Slovana: „Bohužiaľ, opäť sme dostali lacné góly, ktoré plynú z našej nekoncentrovanosti. Kvalita Bernu je vyššia ako naša, aj preto sme dnes prehrali. Napriek tomu sme si dnes vypracovali v doterajšom priebehu Európskej ligy najviac šancí. „