Slovan zdolal Minsk po nájazdoch (FOTO)

HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 3:2 sn (0:0,1:1,1:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 28. Nedorost (Vondrka, Nagy), 42. Šťastný (Netík), rozh. nájazd Nagy – 31. Szczechura (Kaľužnyj, Cheechoo), 51. Gavrus (Bailen, Michalkov)

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Sersen, Sigalet, Foster, Baranka, Štajnoch, Starosta, Brejčák – Nagy, V. Nedorost, Vondrka – Murley, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, L. Hudáček – Netík, A. Šťastný, Lunter

Minsk: Michalkov (Haugen) – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec, Pavlovič – Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Kulakov, Kitarov, Meleško – Zacharov, Razvadosky, Gavrus

Rozhodovali: Anisimov, Štriker – Parfjonov, Sysujev.  Vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 8.025

Slovan začal zápas náporom a už po minúte a pätnástich sekundách mal možnosť presilovky. Hostia sa však v nej ubránili a na ďalšie šance museli diváci nejaký čas čakať. Prišla v šiestej minúte, keď si výborným pohybom v útočnom pásme vypracovali dve príležitosti Nagy a Nedorost. Na druhej strane sa potom trikrát vyznamenal Jaro Janus, ktorý kryl tri veľké šance v priebehu dvoch minút. Sami medzi kruhmi sa najskôr ocitli Meleško a po ňom Ellison a Vesce. Po desiatich minútach si na trestnú lavicu sadol Sersen. Slovan sa oslabeniu ubránil a naopak, na jeho konci mohol po úniku Baranku otvoriť skóre Nedorost. V ďalšej fáze prvej tretiny sme videli otvorený hokej, v ďalšej sľubnej šanci sa ocitol Hudáček na konci štrnástej minúty. Svižný hokej pokračoval až do prvej sirény, gól v nej však nepadol, i keď necelé dve minúty mal k nemu hosťujúci Ellison, ktorý iba „olízal“ Janusovu žrď strelou z uhla.

Potleskom nešetrila bohužiaľ nie vypredaná Slovnaft aréna ani v druhej tretine. Najskôr mal veľkú šancu Nagy, odpoveďou hostí bola sľubná strela Vesceho spomedzi kruhov. O dve minúty sa opäť fanúšikom belasých predviedol Nagy, ktorého hra je momentálne veľkým pozitívom. Na gól sa však stále čakalo. Slovanisti prežili aj oslabenie, po jeho skončení sa z trestnej lavice dostal do nájazdu Vondrka, ktorého však vychytal Michalkov. Ten istý hráč mal neskôr ďalšiu šancu, nápor belasých zastavil ďalší faul na strane Dinama.  A práve tu sa zrodil prvý gólový moment zápasu. V presilovke totiž nádherne zakombinovala trojica Nagy – Vondrka – Nedorost a posledný z nich zavesil puk pod brvno Michalkovej svätyne – 1:0. O dve minúty však bolo vyrovnané. Hostia sa rovnako po krásnej kombinácii dostalo späť do zápasu po vyšachovaní obrany belasých, na konci akcie bol Szczechura. Tri minúty pred koncom tretiny prišla ďalšia možnosť presilovky pre domácich, hostia však tentokrát Slovan do vedenia nepustili. Po polminúte nepustili Slovan do vedenia ani rozhodcovia, ktorí však gól po vysokej hokejke Murleya naozaj uznať nemohli.

Tretia tretina priniesla radosť na tribúnach už po 119. sekundách. Odrazenú strelu od zadného mantinelu zúžitkoval Šťastný a dostal Slovan opäť na koňa. Pre hostí tento stav znamenal, že musia zvýšiť aktivitu. Domáci však svoj náskok bránili a v 50. minúte boli veľmi blízko k tretiemu gólu. Surový sa nádherne prekľučkoval až pred bránu Minska, jeho strela však neskončila v sieti, rovnako ako dorážka Murleya. Opäť sa však potvrdilo známe nedáš – dostaneš. V presilovke sa o minútu dostal k puku rozbehnutý Gavrus a prekvapil Janusa švihom pomedzi nohy. Šesť minút pred koncom tohto rušného zápasu sa po chybe obrany dostal k puku Cheechoo, Janus našťastie svojich podržal. Ďalšie nebezpečné šance Dinama, ktorý bol v závere zápasu častejšie strieľajúcim mužstvom obrana Slovana spolu s gólmanom Janusom zlikvidovala a rozhodla o tom, že zápas sa po 60. minútach nerozhodol.

Nerozhodlo sa ani v predĺžení, v ktorom si ani jedno z mužstiev nevypracovalo gólovú šancu a tak sa išlo do nájazdov. V nich rozhodol Tomáš Netík, ktorý prekonal Michalkova v druhej sérii a nadviazal tak na Nagyov úspešný nájazd z prvej série.

Petri Matikainen: „Bolo to náročné stretnutie. Hrali sme lepšie ako naposledy doma proti Medveščaku Záhreb. Najmä v prvej polovici zápasu sme si vytvorili veľa šancí a dali prvý gól. Potom sme strácali puky. Brankár Janus nás dnes podržal, chytal veľmi dobre. Hlavne doma musíme súpera zatlačiť a dávať viac gólov. Máme stále pred sebou veľmi veľa práce, najmä na mentálnej stránke hráčov. Naše výkony musia byť stabilnejšie, základom je trpezlivosť.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“46″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan minsk“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]