Slovanistky v Petroviciach štvrté

By  |  0 Komentárov

Naše ženy sa po dnešnom poslednom turnaji v pražských Petroviciach umiestnili na štvrtom mieste. Ďalej očami trénera žien Júra Jíšu a jeho čerstvého reportu :
,,Tuto sobotu 11.10.2014 se uskutečnilo podzimní poslední kolo 2. České ligy žen „7“ v Petrovicích. Holky ze Slovanu Bratislava dojely v bezvadném čase a mohli 4 hodiny, strávené ve vozidle, rozchodit i se šťavnatým vtipkováním v počtu 7 zdravých hráček a osmou Luckou, obtíženou nepříjemnou teplotou. Bohužel však ne, v optimální sestavě.
V prvním utkání nastoupily holky proti Sedlčanů. Takticky perfektně zvládnuté utkání. Holky předvedly několik signálů, které z mého pohledu sice nebyly dotaženy technicky, nicméně i přesto končily položenými body. Konečný výsledek 28 : 5 ve prospěch slovanistek, byl skutečným obrazem děje hry a výkonem našich hráček.
K druhému utkání ve skupině, nastoupily belasé holky proti Petrovicím. Toto utkání patřilo k těm těžším. Domácí hráčky byly k neudržení a i přes heroický výkon našich holek, skončilo utkání prohrou 5 : 31.
Do umístění turnaje, nastoupily hráčky Slovanu v boji o třetí pozici, proti hráčkám ze Slávie Praha. Vstup do prvního poločasu nebyl nejšťastnější a pražandy šly snadno do vedení, bez prokopu 0 : 5. Z následující akce se stav srovnal a s prokopem šly slovanistky do vedení 7 : 5. Utkání dostalo obrovský spád a musím holky pochválit, že měly chvílemi dost navrch. Bohužel však bez bodového zisku. V úvodu druhého poločasu, zabodovaly pražské hráčky a opět se ujaly vedení s prokopem na 7 : 12. Tady bych se krapet pozastavil, nad výkonem našich hráček. Pokyny před zahájením utkání byly, jednoduché. Ragby je kolektivní hra a v sólování se vytrácí pointa kolektivního sportu. Ovšem ve finále, rozhoduje výkon jednotlivých hráček, které musí vzít zodpovědnost do vlastních rukou a rozhodnout utkání. Tak nějak, jsem touto taktikou zamotal holkám hlavu, které snad i přemotivovanou snahou o vítězství, nedokázaly téměř 5 minutový tlak v soupeřově 5 metrovém pásmu před brankovištěm, zužitkovat více jak 5 položenými body. Utkání se zastavilo se skórem 12 : 12. Následným prokopem, jsme mohly rozhodnout utkání a odjet z Prahy se třetím místem. Krátké soustředění Lucky B. a následný kop na branku, perfektně technicky zvládnutým, který však šel těšně vedle branky, jen o šířku míče. Trošku nás zamrzela neuznaná pětka. Do prodloužení za stavu 12 : 12 vlétly hráčky Slávie cílevědoměji a ve druhé minutě prodloužení, položily rozhodující pětku a utkání skončilo bez prokopu se stavem 12 : 17 ve prospěch Slávie Praha.
Podzimní část zakončily hráčky Slovanu Bratislava opravdu excelentně a dokázaly všem fanouškům, že mají na přední umístění v tabulce 2. České ragbyové ligy žen „7“. Předpokládáme, že nepotvrzená 5 pozice po všech podzimních turnajích, bude jen odrazovým můstkem k metám vyšším v jarní části ligy v roce 2015.