Sme pripravené spraviť maximum, hovorí kapitánka Alexandra Hollá

By  |  0 Komentárov


Futbalistky ŠK Slovan Bratislava majú pred sebou dôležitý súboj. V rámci 17. kola I. ligy žien sa v sobotu 18. mája o 10.30 h postavia v areáli Pasienkov na ihrisku známom ako „Jama“ proti svojmu veľkému rivalovi Partizánu Bardejov. Oba kluby v posledných rokoch dominujú slovenskej ženskej futbalovej scéne a toto ich stretnutie bude priamym súbojom o prvé miesto tabuľky. Slovanistky majú pred Bardejovčankami na čele tabuľky momentálne jednobodový náskok a oproti svojmu súperovi výrazne lepšie skóre. Bardejov sa prezentuje skôr defenzívnym a bojovným futbalom, Slovan predvádza vyspelú kombinačnú a technickú hru s vysokým percentuálnym držaním lopty. Podobnú charakteristiku hry oboch družstiev očakávame aj tentokrát, pričom ani pre jedného z aktérov to nebude jednoduchý zápas. „Vieme, že nás čaká dôležitý duel, nepripúšťame si však zbytočný tlak. Nepozeráme sa veľmi na tabuľku, kalkulácie nie sú na mieste a v zápase nás zaujíma jedine víťazstvo. Verím, že nás v tejto dôležitej chvíli prídu podporiť aj fanúšikovia. Každá podpora nám pomôže a každému jednému fanúšikovi budeme veľmi vďační,“ povedal tréner belasých žien Martin Masaryk.

Belasé s Partizánkami v tejto sezóne už dvakrát ťahali za kratší koniec. Na jeseň prehrali v ligovom zápase v Bardejove smolne 1:2 inkasovaným gólom v poslednej minúte. V prvý májový deň podľahli vo finálovom súboji Slovenského pohára žien 0:1, keď napriek výraznej hernej prevahe nedokázali odpovedať na rýchly gól Bardejova zo štvrtej minúty. V tejto sezóne teda majú svojim súperkám čo vracať. Slovanistky, ktoré dokážu pravidelne odohrať veľmi dobré konfrontácie aj proti vysokokvalitným súperom na medzinárodnej scéne, majú vo svojich radoch dostatočnú kvalitu na to, aby zápas s Bardejovom zvládli víťazne a výrazne sa tak priblížili k obhajobe majstrovského titulu. Musia však podať veľmi kvalitný výkon a najmä zlepšiť svoju gólovú efektivitu, ktorá v poslednom čase nebola ideálna. „Zápasy ako tento sú pre nás vždy odmenou. Myslím, že dievčatá sú pozitívne namotivované a veľmi sa na zajtra tešíme. Sme pripravené spraviť maximum, aby sme boli o ďalší krok bližšie k titulu majstra, ktorý si tento tím určite zaslúži!“ znejú odhodlané slová kapitánky belasých Alexandry Hollej.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.