Smolná prehra pred vďačným publikom (VIDEO)

By  |  0 Komentárov

Slovanu vyšiel úvod zápasu, keď po peknej akcii, ktorú začal Božikov, pokračoval Rabiu, aby na konci bol Šporar skončil vedúcim gólom slovinského kaniera. Slovan kontroloval hru v strede Portugalčan Moutiho nebezečne strieľal z uhla. Greif bol pripravený. Prvé dejstvo uzavreli slovanisti rýchlym protiútokom, Šporar dal spätnú prihrávku Holmanovi, ten mieril z dobrej pozície nad bránu.

Hostia po prestávke vystriedali Cutroneho za Traorého. Ten oživil hru súpera, keď vymslel akciu na konci ktorej bol Vinagre, jeho pokus zblízka Greif chytil. V 53. min vysunul Holman vľavo Šporara, ten sa zbavil obrancu a vystrelil prudko k bližšej žrdi, Rui Patrício stihol vyraziť. O päť minút prišiel nešťastný okamih, Saiss vystrelil zo strednej vzdialenosti, lopta ešte bola tečovaná a zapadla k ľavej žrdi 1:1. V 64. min v pokutovom územení Vernon nedovoelne bránil dobre hrajúceho Traorého, po jeho zákroku zahrávali hostia pokutový kop. Jiménez ho premenil 1:2. Belasí sa nevzdávali, v 70. min im vyšiel brejk, keď Moha vysunul Šporara, ten tiesnený trafil do vybiehajúceho brankára. V samom závere sa Slovanu vyrovnať nepodarilo, po prvýkrát v súťažnom zápase prehral na Tehelnom poli.

ŠK Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers FC 1:2 (1:0)

Góly: 11. Šporar – 58. Saiss, 64. Jiménez (z 11 m)

Žlté karty: Holman, Vernon, Rabiu, Medveděv – Jota, Jimenez

Červená karta: Jota po druhej žltej

Rozhodovali: Aranovskij – Šlončak, Skrypka (všetci Ukrajina)

Diváci : 20 333

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon – de Kamps, Rabiu (81. Čavrič) – Daniel (66. Ratao), Holman (57. Ljubičič), Moha – Šporar

Wolverhampton: Rui Patrício – Kilman, Coady, Boly – Saiss (76. Dendoncker) – Doherty, Gibss-White (58. Diogo Jota), Moutinho, Rúben Vinagre – Cutrone (46. Traoré), Jiménez